PracaOferty pracy Warszawa › Specjalista / Specjalistka ds. Ochrony Środowiska

Kto szuka:

POLPHARMA S.A.

Stanowisko:

Specjalista / Specjalistka ds. Ochrony Środowiska

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Twój zakres obowiązków:
  • Implementowanie wymagań prawa ochrony środowiska, gospodarki odpadami (w tym ADR - przewóz towarów niebezpiecznych i materiałami opakowaniowymi, ochrony powietrza, ochrony akustycznej, gospodarki wodno-ściekowej w chemicznej firmie produkcyjnej
  • Prowadzenie ewidencji emitowanych zanieczyszczeń, monitorowanie stanu środowiska naturalnego, przygotowywanie wskaźników i parametrów (zgodnie z wymaganiami prawnymi i wytycznymi GRI, ESG). Przygotowywanie sprawozdań środowiskowych, w tym opłat za korzystanie ze środowiska (BDO, GUS, PRTR, KOBIZE, Wody Polskie itp)
  • Przekazywanie danych i informacji do wniosków o wydawanie decyzji administracyjnych z zakresu ochrony środowiska oraz ich weryfikowanie
  • Uczestniczenie w państwowych kontrolach oraz przygotowywanie wymaganych dokumentów, danych i zestawień
  • Identyfikowanie, opisywanie i uaktualnianie informacji dotyczące aspektów środowiskowych
  • Opracowywanie, opiniowanie, uaktualnianie procedur, instrukcji wewnątrzzakładowych z zakresu ochrony środowiska
  • Prowadzenie szkoleń z zakresu ochrony i monitoringu środowiska naturalnego oraz systemu zarządzania środowiskiem
  • Obsługa programów wewnętrznych: Oracle, Track Wise, Share Point i inne
  • Pełnienie funkcji audytora wewnętrznego Zintegrowanego Systemu Zarządzania Środowiskowego

Wymagania stawiane pracownikowi:

Nasze wymagania:

  • Wykształcenie wyższe (kierunek: Ochrona Środowiska, chemia, pokrewne)
  • Minimum roczne doświadczenie na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej
  • Znajomość zasad systemu zarządzania środowiskiem oraz zasad zrównoważonego rozwoju
  • Znajomość procesów uzyskiwania pozwoleń administracyjnych
  • Łatwość uczenia obsługi narzędzi IT, znajomość pakietu MS Office
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Bardzo dobre umiejętności komunikacyjne
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Mile widziane:

  • Audytor Systemu Zarządzania Środowiskowego ISO14001
  • Uprawnienia doradcy ADR

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-28

do końca oferty: 22 dni

pracodawca: POLPHARMA S.A.

branże: Rolnictwo / Leśnictwo / Ochrona środowiska