eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Referendarz

Kto szuka:

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie

Stanowisko:

Referendarz

Numer referencyjny:

139392

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

wejście do budynku „A" i „D" przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością,
mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:
- praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa) lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach

- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane z bezpieczeństwem technicznym i rejestracją jachtów;
  • Tworzy i opiniuje krajowe akty prawne (m. in. ustawa o bezpieczeństwie morskim, ustawa o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m, właściwe rozporządzenia);
  • Tworzy i opiniuje europejskie i międzynarodowe akty prawne na forum Unii Europejskiej oraz Międzynarodowej Organizacji Morskiej (International Maritime Organization IMO), w tym: przygotowuje propozycje nowych zapisów i zmian do aktów prawa międzynarodowego/UE; opracowuje Stanowisko Rządu RP i instrukcje dla delegacji polskiej;
  • Przeprowadza audyty i kontrole jako członek zespołu jednostek podległych oraz podmiotów upoważnionych do wykonywania przeglądów technicznych jachtów o długości do 15 metrów;
  • Tworzy projekty decyzji Ministra w odpowiedzi na zgłoszone skargi, wnioski i odwołania od decyzji dyrektorów urzędów morskich, polskich związków sportowych oraz starostw do Ministra Infrastruktury lub Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z zakresu bezpieczeństwa żeglugi, w tym żeglugi jachtów morskich;
  • Opiniuje projekty dokumentów rządowych, w tym aktów prawnych;
  • Udziela odpowiedzi na zapytania dotyczące spraw realizowanych przez wydział, w tym interpelacje poselskie oraz odpowiedzi do wyników kontroli przeprowadzanych przez Najwyższą Izbę Kontroli.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość zagadnień prawa krajowego z zakresu rejestracji oraz bezpieczeństwa jachtów (ustawa o rejestracji jachtów i innych jednostek pływających o długości do 24 m, ustawa o bezpieczeństwie morskim)
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Skuteczna komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Radca prawny Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Starszy referent

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-28

do końca oferty: 9 dni

pracodawca: Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie

branże: Administracja publiczna