PracaGrupyalt.pl.praca.oferowana › Warszawa => Analityk IT w dziale projektowym <=
Ilość wypowiedzi w tym wątku: 1

  • 1. Data: 2015-09-08 13:53:14
    Temat: Warszawa => Analityk IT w dziale projektowym <=
    Od: TeamQuest Sp. z o.o. <P...@T...PL>

    Dla naszego Klienta, dużej, wiodącej firmy dostarczającej
    rozwiązania IT, szukamy osoby na stanowisko

    ***** Analityk IT w dziale projektowym
    ***** miejsce pracy: Warszawa

    ***** Zakres obowiązków:

    * Pozyskiwanie, analiza, weryfikacja, specyfikacja i zarządzanie
    potrzebami i wymaganiami uczestników projektu, w tym klientów i
    użytkowników końcowych. Rolą analityka będzie działanie jako
    kanał komunikacyjny pomiędzy środowiskiem interesariuszy
    projektu a zespołem rozwoju oprogramowania. Analityk będzie
    zaangażowany w całym cyklu rozwoju oprogramowania. Po
    zdefiniowaniu bazowych wymagań, praca analityka będzie
    skoncentrowana na zarządzaniu specyfikacją wymagań i
    weryfikacją spełnienia wszystkich wymagań.
    * Odkrywanie i pozyskiwanie wymagań za pomocą wywiadów oraz analizy
    dokumentacji.Tworzenie specyfikacji wymagań przy wykorzystaniu
    standardowych szablonów, w języku polskim, w sposób jasny,
    jednoznaczny i zwięzły;
    * Pozyskiwanie wymagań zainteresowanych stron przy użyciu technik
    takich jak: wywiady, sesje JAD, badania i / lub innych technik w
    razie konieczności;
    * Dekompozycja wysokopoziomowych wymagań użytkownika do wymagań
    funkcjonalnych, określonych na poziomie szczegółowości
    odpowiednim do użycia przez osoby, które muszą opierać swoje
    prace na wymaganiach funkcjonalnych;
    * Definiowanie atrybutów jakości, interfejsów zewnętrznych,
    ograniczeń i innych wymagań niefunkcjonalnych;
    * Przedstawianie wymagań przy użyciu alternatywnych środków,
    takich jak modele analityczne (wykresy), prototypy lub
    scenariusze.
    * Dekompozycja, doskonalenie i dokumentowanie wymagań za pomocą
    różnorodnych technik graficznych i tekstowych, w tym przypadków
    użycia, diagramów aktywności, diagramów procesów i
    słowników danych;
    * Dokumentowanie wymagań za pomocą artefaktów języka Unified
    Modeling Language (UML)
    * Prowadzenie procesu analizy i weryfikacji wymagań; zapewniając ich
    kompletność, spójność, zwięzłość, zrozumiałość,
    identyfikowalność, realizowalność, jednoznaczność,
    weryfikowalność oraz zgodność z odpowiednimi normami;
    * Uczestnictwo procesie priorytetyzacji wymagań;
    * Uczestnictwo we wzajemnych przeglądach oraz kontrolach dokumentów
    i produktów w celu zapewnienia, że wymagania zostały
    prawidłowo zinterpretowane;
    * Uczestnictwo w procesach zarządzania zmianą;
    * Aktywna komunikacja z zespołem projektowym i produkcyjnym w celu
    zapewnienia zrozumienia i stosowania się do wymagań klientów;
    * Pomoc w opracowaniu planów testów i wykonywaniu testów w razie
    konieczności;
    * Udział w sesjach modelowania i budowania procesów As-Is oraz To-Be
    * Znajomość zagadnień prawnych związanych z obszarem stosowania
    rozwiązań tworzonych w firmie, w szczególności:
    ** Kodeks Postępowania Administracyjnego oraz Instrukcja
    Kancelaryjna;
    ** Ustawa o Ochronie Danych Osobowych;
    ** Ustawa o Ochronie Informacji Niejawnych;
    ** Tematyka podpisu elektronicznego;
    ** Niezbędne rozporządzenia MSWiA w zakresie informatyzacji
    podmiotów publicznych;

    ***** Nasze super wymagania:

    * Umiejętności rozmowy z użytkownikami i grupami osób o ich
    potrzebach; umiejętność zadawania właściwych pytań w celu
    wydobycia istotnych informacji;
    * Zdolności do zrozumienia tego, co ludzie mówią w celu wykrycia,
    czego mogą nie chcieć powiedzieć;
    * Umiejętności analitycznej, krytycznej oceny informacji zebranych z
    wielu źródeł, godzenia konfliktów, dekompozycji informacji
    wysokopoziomowej na szczegóły, streszczenia informacji
    niskopoziomowej do zrozumienia na poziomie bardziej ogólnym,
    wyodrębnienia prawdziwych żądań użytkowników z
    przedstawionych potrzeb, odróżnienia pomysłów od wymagań;
    * Skutecznej prezentacji informacji klientom, menedżerom i
    pracownikom technicznym;
    * Umiejętności interpersonalne, negocjowanie priorytetów i
    rozwiązywanie konfliktów między uczestnikami projektu ;
    * Zdolności do modelowania wymagań w sposób (np. graficzny)
    wspomagający przekaz tekstowy lub w języku naturalnym, w tym
    przy użyciu języków modelowania, takich jak UML;
    * Znajomości baz danych na poziomie umożliwiającym zaprojektowanie
    wysokopoziomowego modelu danych w oparciu o wymagania klienta.

    ***** Mile widziane:

    * Doświadczenie w rozwoju i produkcji aplikacji internetowych
    opartych na technologii JEE;
    * Znajomość jednej lub więcej metodyk: OUM, Agile, RAD, itp.;
    * Znajomość języka BPMN;

    => => https://TeamQuest.pl/praca/4040-21596373ff2ef47cbc42
    8675ce1.nntp

    W przesłanych materiałach prosimy o dopisanie klauzuli
    następującej treści:

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych dla potrzeb tej i
    kolejnych rekrutacji (zgodnie z ustawą o ochronie danych
    osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 roku t.j. Dz.U. z 2014 r., poz.
    1182). Jednocześnie wyrażam zgodę na udostępnienie moich
    danych osobowych potencjalnym pracodawcom.

    Potwierdzam prawdziwość powyższych danych i zgadzam się na
    przetwarzanie i administrowanie moimi danymi, które podałem/am
    do wiadomości TeamQuest Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-697
    Warszawa Al. Jerozolimskie 49 lok. 29 do celów rekrutacji
    pracowników. Jednocześnie oświadczam, że zostałam/em
    poinformowana/y iż administratorem moich danych jest TeamQuest
    Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie 00-697 Warszawa Al.
    Jerozolimskie 49 lok. 29 oraz że moje dane mogą zostać
    przekazane potencjalnym pracodawcom oraz, że mam prawo dostępu
    do treści swoich danych, prawo ich poprawiania, prawo sprzeciwu
    wobec ich przetwarzania w wyżej opisanym celu oraz wobec
    przekazywania danych innym podmiotom, a także prawo zażądania
    zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych ze względu na
    moją szczególną sytuację. Podanie danych jest dobrowolne.
    Jednocześnie wyrażam zgodę na podejmowanie czynności mających
    na celu weryfikacje prawdziwości przekazanych przeze mnie
    dokumentów i informacji w nich zawartych.