eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Szczecin › Pedagog specjalny

Kto szuka:

J.M.M. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Stanowisko:

Pedagog specjalny

Lokalizacja:

Szczecin, róg ulicy Felczaka i Monte Cassino

zachodniopomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Nauczyciel planuje, organizuje, prowadzi i modyfikuje działania edukacyjne, terapeutyczne czy też opiekuńcze dla osób ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

W szkole pedagog specjalny ułatwia dzieciom z orzeczeniami o kształceniu specjalnym (np. z powodu niepełnosprawności) lub trudnościami na tle społeczno-środowiskowym, odnalezienie siebie w grupie, przyswajanie wiedzy, asymilację w warunkach szkolnych, akceptację siebie itd. Zadaniem pedagoga specjalnego jest przede wszystkim diagnozowanie problemów i podejmowanie działań, które dany problem mogą niwelować. W tym często we współpracy np. z psychologiem szkolnym, z poradnią psychologiczno-pedagogiczną, nauczycielami, rodziną ucznia i z samym uczniem.

Wymagania stawiane pracownikowi:

  • wymagane jest wykształcenie pedagogiczne, pedagogika specjalna.
Ponadto:
  • mile widziane doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z autyzmem,
  • empatia, zaangażowanie,
  • umiejętność pracy w grupie,
  • gotowość do podnoszenia swoich kompetencji i kwalifikacji.

Firma oferuje:

  • zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę stały etat,
  • pracę w formie stacjonarnej,
  • możliwość rozwoju zawodowego.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-26

do końca oferty: 13 dni

pracodawca: J.M.M. SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

branże: Edukacja / Praktyki / Staże