eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy KrotoszynGłówna Księgowa

Kto szuka:

MAX-POL Sp. z o.o.

Stanowisko:

Główna Księgowa

Lokalizacja:

Krotoszyn, Lokalizacja na obrzeżach miasta

wielkopolskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Opis stanowiska

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych spółki z o.o.;
  • Sporządzanie raportów, bilansów, sprawozdań finansowych, sprawozdań statystycznych oraz deklaracji podatkowych (VAT, CIT, PIT) według określonych standardów;
  • Opracowywanie i nadzór nad polityką rachunkowości w Spółce;
  • Odpowiedzialność za opracowanie planu kont zgodnie z określonymi standardami sprawozdawczymi, wymogami kontrolingu oraz prawem podatkowym;
  • Odpowiedzialność za procedurę potwierdzania sald z kontrahentami;
  • Rozliczanie inwentaryzacji aktywów firmy;
  • Nadzór nad prawidłowym obiegiem faktur oraz dokumentów księgowych;
  • Prowadzenie wszystkich ewidencji księgowych;
  • Przygotowywanie sprawozdań i raportów na potrzeby zarządu, banków oraz instytucji zewnętrznych;
  • Kontaktowanie się i współpraca z instytucjami zewnętrznymi;
  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń podatkowych;
  • Nadzór merytoryczny i organizacyjny nad działem księgowości;

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne, preferowane z zakresu finansów, rachunkowości, ekonomii;
  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy na stanowisku księgowym, w tym kilkuletnie doświadczenie na stanowisku głównej księgowej lub w roli związanej z zarządzaniem działem księgowości;
  • Doświadczenie w sporządzaniu pełnej księgowości, zamknięciach rocznych i miesięcznych, oraz w przygotowywaniu sprawozdań finansowych;
  • Biegła znajomość ustawy o rachunkowości, prawa podatkowego, oraz przepisów dotyczących podatków;
  • Biegłość w obsłudze MS Excel oraz innych narzędzi biurowych wspomagających analizę finansową;
  • Zdolność do efektywnej komunikacji i współpracy z innymi działami firmy oraz zewnętrznymi instytucjami, takimi jak banki, audytorzy, urzędy skarbowe;
  • Dokładność, skrupulatność i odpowiedzialność za powierzone obowiązki;
  • Komunikatywność i umiejętność pracy w zespole, a także gotowość do współpracy z zarządem;

Firma oferuje:

Oferujemy

  • Konkurencyjne wynagrodzenie, dostosowane do rynku oraz doświadczenia pracownika;
  • Forma zatrudnienia zapewniająca stabilność, zgodna z przepisami prawa pracy;
  • Pakiet Świadczeń Socjalnych;
  • Elastyczne godziny pracy;
  • Przyjazna atmosfera;

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-25

do końca oferty: 14 dni

pracodawca: MAX-POL Sp. z o.o.

branże: Księgowość / Audyt

Miniony rok branża automotive może zaliczyć do udanych. Prognozy na najbliższą przyszłość nie są już jednak tak optymistyczne, co nie pozostaje bez wpływu na poziom zatrudnienia w sektorze. Nie oznacza to jednak, że pracodawcy porzucili ...

Kontrowersje dotyczące przepisów wprowadzających zakaz spędzania 45-godzinnego odpoczynku kierowcy w kabinie pojazdu nie są żadnym w nowym. Dyskusja i spory na ten temat trwają od blisko dwóch dekad. W przyjętym w 2020 r. Pakiecie ...

Od 1 września 2024 r. wchodzą w życie zmiany przepisów w Karcie Nauczyciela. Dzięki temu więcej nauczycieli będzie mogło skorzystać z wcześniejszej emerytury i świadczenia kompensacyjnego.

Wraz z początkiem lipca bieżącego roku wzrosła w naszym kraju płaca minimalna. Najnowszy Raport Płacowy Antal dowodzi jednak, że na wyższe wynagrodzenia liczyć mogą nie tylko ci, którzy zarabiają najmniej. Podwyżki, sięgające średnio ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w marcu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12% wyższe r/r i wyniosło 8408,79 zł brutto.