eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaStarszy specjalista

Kto szuka:

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie

Stanowisko:

Starszy specjalista

Numer referencyjny:

148493

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy


  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie, permanentna obsługa klientów zewnętrznych 
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną
  • Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe)
  • Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze oraz I i III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Wykonuje zadania (również w języku angielskim) wynikające z konwencji ONZ, Jednolitej Konwencji o Środkach odurzających z 1961 r. zmienione protokołem z 1972 r. oraz Konwencji o substancjach psychotropowych z 1971 r. oraz Konwencji Narodów Zjednoczonych o zwalczaniu nielegalnego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi z 1988 r., jak również z rozporządzenia 273/2004, rozporządzenia 111/2005 rozporządzenia 2015/1011 oraz rozporządzenia 2015/1013.
  • Identyfikuje i rozróżnia związki chemiczne w celu ustalenia ich przynależności do wykazu środków odurzających lub substancji psychotropowych i tym samym ustala rodzaj ich nadzoru.
  • Współdziała w przygotowywaniu raportów (również w języku angielskim) do Międzynarodowego Organu Kontroli Środków Odurzających (INCB) w zakresie analiz i sprawozdań dotyczących ilości wytworzonych, przywiezionych, wywiezionych i zużytych środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowuje roczne oszacowania w tym zakresie.
  • Obsługuje bazę Pre-export Notifocation (PEN) w zakresie eksportu prekursorów kat. 1 i 4 oraz uzupełnia wewnętrzną bazę danych dotyczącą obrotu substancjami kontrolowanymi i europejską bazę prekursorową EUdatabase.
  • Wydaje dokumenty na przywóz/wywóz substancji kontrolowanych na własne potrzeby lecznicze na podstawie przekazanej dokumentacji medycznej.
  • Prowadzi w I instancji postępowania administracyjne prowadzone na podstawie art. 35 ust. 1 pkt 1-3, art. 36 ust. 1, art. 37 ust. 1 i 10, art. 40 ust. 1, art. 49 ust. 1 albo art. 49a ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii - w tym weryfikuje wnioski przesyłane przez podmioty zewnętrzne oraz przygotowuje projekty zezwoleń/pozwoleń.
  • Przekazuje do Departamentu Inspekcji pozyskane w toku wykonywania zadań informacje, które uzasadniałyby przeprowadzenie inspekcji wytwórcy, importera lub podmiotu prowadzącego hutrtownie farmaceutyczną lub pośrednika w obrocie produktami leczniczymi.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w dziedzinach nauki: chemia, inżyniera chemiczna, farmacja, analityka medyczna, biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, technologia farmaceutyczna, mikrobiologia lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego w obszarze chemii, farmacji lub medycyny
  • znajomość ustawy Prawo farmaceutyczne
  • znajomość ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii, w obszarze wytwarzania, przechowywania oraz obrotu i stosowania środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1.
  • znajomość Jednolitej Konwencji o Środkach Odurzających z 1961 r. zmienionej Protokołem z 1972 r. oraz Konwencji z 1971 r. o substancjach psychotropowych.
  • znajomość rozporządzenia unijnego 273/2004, rozporządzenia 111/2005, rozporządzenia 2015/1011 oraz rozporządzenia 2015/1013.
  • znajomość struktury organizacyjnej i zadań Urzędu
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Komunikatywność
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Organizacja pracy własnej
  • Umiejętność identyfikacji i nazewnictwa skomplikowanych związkóww organicznych

Kontakt do pracodawcy:

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »




Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Statystyk Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor nadzoru budowlanego

Szukasz pracownika?
Opublikuj ofertę na eGospodarka.pl

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2025-02-19

do końca oferty: 12 dni

pracodawca: Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie

branże: Zdrowie / Medycyna / Farmacja

aplikuj

Sprawdź oferty na podobne stanowiska

Praca - wiadomości i porady

Pojawił się pomysł, aby umowa o pracę stanowiła jedyną z dopuszczalnych form zatrudniania cudzoziemców. Jak nietrudno się domyślić, budzi on ożywioną dyskusję i spore kontrowersje. Konfederacja Lewiatan jest jego przeciwniczką ...

Sztuczna inteligencja rozgaszcza się w coraz większej ilości sektorów gospodarki. Opinię publiczną zszokowała informacja o zwolnieniu dziennikarzy jednej ze stacji radiowych i zastąpienie ich wygenerowanych przez AI "prezenterów". Czy ...

Polacy mieszkający za granicą mogą załatwić większość spraw związanych z wnioskiem o emeryturę bez konieczności osobistej wizyty w ZUS. W jaki sposób? Mogą to zrobić w czasie e-wizyty. Wystarczy ją wcześniej zarezerwować.

W I półroczu 2024 ZUS skontrolował 260,8 tys. osób na zwolnieniach lekarskich. W efekcie wydał 18,6 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Jakie są najczęstsze powody nieprawidłowego wykorzystywania zwolnień? ...

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie widełkami płacowymi w ogłoszeniach o pracę. Dzięki nim kandydaci mogą zweryfikować własne oczekiwania finansowe jeszcze przed, często wieloetapowym, procesem rekrutacji. Jest to także element ...