eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaStarszy specjalista

Kto szuka:

Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie

Stanowisko:

Starszy specjalista

Numer referencyjny:

147343

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy


  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godz. dziennie, permanentna obsługa klientów zewnętrznych 
  • Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym wyposażonym w instalację klimatyzacyjną
  • Narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, skaner, niszczarka i inne urządzenia biurowe)
  • Budynek posiada windę osobową do transportu pionowego, nie posiada podjazdów dla osób niepełnosprawnych, ale jest wyposażony w transporter gąsiennicowy typu T09 "ROBY" służący do transportu po schodach wejściowych do budynku osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pomieszczenia pracy GIF mieszczą się na parterze oraz I i III piętrze budynku.

Zakres zadań

  • Wykonuje zadania (również w języku angielskim) wynikające z konwencji ONZ, Jednolitej Konwencji o Środkach odurzających z 1961 r. zmienione protokołem z 1972 r. oraz Konwencji o substancjach psychotropowych z 1971 r. oraz Konwencji Narodów Zjednoczonych o zwalczaniu nielegalnego obrotu środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi z 1988 r., jak również z rozporządzenia 273/2004, rozporządzenia 111/2005 rozporządzenia 2015/1011 oraz rozporządzenia 2015/1013.
  • Identyfikuje i rozróżnia związki chemiczne w celu ustalenia ich przynależności do wykazu środków odurzających lub substancji psychotropowych i tym samym ustala rodzaj ich nadzoru.
  • Współudziała w przygotowywaniu raportów (również w języku angielskim) do Międzynarodowego Organu Kontroli Środków Odurzających (INCB) w zakresie analiz i sprawozdań dotyczących ilości wytworzonych, przywiezionych, wywiezionych i zużytych środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowuje roczne oszacowania w tym zakresie.
  • Obsługuje bazę Pre-export Notifocation (PEN) w zakresie eksportu prekursorów kat. 1 i 4 oraz uzupełnia wewnętrzną bazę danych dotyczącą obrotu substancjami kontrolowanymi i europejską bazę prekursorową EUdatabase.
  • Wydaje dokumenty na przywóz/wywóz substancji kontrolowanych na własne potrzeby lecznicze na podstawie przekazanej dokumentacji medycznej.
  • Prowadzi w I instancji postępowania administracyjne prowadzone na podstawie art. 35 ust. 1 pkt 1-3, art. 36 ust. 1, art. 37 ust. 1 i 10, art. 40 ust. 1, art. 49 ust. 1 albo art. 49a ust. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii - w tym weryfikuje wnioski przesyłane przez podmioty zewnętrzne oraz przygotowuje projekty zezwoleń/pozwoleń.
  • Przekazuje do Departamentu Inspekcji pozyskane w toku wykonywania zadań informacje, które uzasadniałyby przeprowadzenie inspekcji wytwórcy, importera lub podmiotu prowadzącego hutrtownie farmaceutyczną lub pośrednika w obrocie produktami leczniczymi.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w dziedzinach nauki: chemia, inżyniera chemiczna, farmacja, analityka medyczna, biologia, biotechnologia, medycyna, weterynaria, technologia farmaceutyczna, mikrobiologia lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze chemii, farmacji lub medycyny
  • znajomość ustawy Prawo farmaceutyczne
  • znajomość ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii, w obszarze wytwarzania, przechowywania oraz obrotu i stosowania środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1.
  • znajomość Jednolitej Konwencji o Środkach Odurzających z 1961 r. zmienionej Protokołem z 1972 r. oraz Konwencji z 1971 r. o substancjach psychotropowych.
  • znajomość rozporządzenia unijnego 273/2004, rozporządzenia 111/2005, rozporządzenia 2015/1011 oraz rozporządzenia 2015/1013.
  • znajomość struktury organizacyjnej i zadań Urzędu
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Komunikatywność
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Organizacja pracy własnej
  • Umiejętność identyfikacji i nazewnictwa skomplikowanych związkóww organicznych

Kontakt do pracodawcy:

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »




Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Inspektor ochrony zabytków Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Referent

Szukasz pracownika?
Opublikuj ofertę na eGospodarka.pl

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2025-01-24

do końca oferty: 8 dni

pracodawca: Główny Inspektorat Farmaceutyczny w Warszawie

branże: Zdrowie / Medycyna / Farmacja

aplikuj

Sprawdź oferty na podobne stanowiska

Praca - wiadomości i porady

Jak wynika z najnowszych doniesień serwisu Freelancehunt, stawki oferowane freelancerom zbliżyły się do 400 zł/h, a konkurencyjność w niektórych specjalizacjach podskoczyła o ponad 100%. Na atrakcyjne wynagrodzenia mogą liczyć m.in. wolni ...

Wraz z początkiem lipca bieżącego roku wzrosła w naszym kraju płaca minimalna. Najnowszy Raport Płacowy Antal dowodzi jednak, że na wyższe wynagrodzenia liczyć mogą nie tylko ci, którzy zarabiają najmniej. Podwyżki, sięgające średnio ...

Wysokość płacy minimalnej to aktualnie gorący temat w Polsce. W 2023 roku mieliśmy do czynienia z dwukrotną podwyżką minimalnego wynagrodzenia. Taka sytuacja będzie miała miejsce również w 2024 roku.

W niniejszym artykule sprawdziliśmy, jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci największych polskich uniwersytetów ekonomicznych.

Czy warto być HR-owcem? Oczywiście, że tak, bo jest to jeden z najpiękniejszych zawodów świata. Pomijając wszystkie wzniosłe cele profesji, przynajmniej dla niektórych równie ważne mogą być zarobki. Wiadomo, że z punktu widzenia misji ...