eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Starszy specjalista

Kto szuka:

Ministerstwo Finansów w Warszawie

Stanowisko:

Starszy specjalista

Numer referencyjny:

139574

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca administracyjno-biurowa
  • obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

Zakres zadań

  • Analizuje zagadnienia z zakresu prawa podatkowego oraz opracowuje projekty pism w zakresie funkcjonowania krajowego systemu podatkowego, także we współpracy z wewnętrznymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa Finansów
  • Przygotowuje podsumowania dla potrzeb wewnętrznych Ministerstwa Finansów oraz odpowiedzi na pisma zewnętrzne dotyczące systemu podatkowego
  • Uczestniczy w działaniach dotyczących ułatwień w zakresie podatków dla przedsiębiorców, w tym w dialogu z przedsiębiorcami, w celu wprowadzania rozwiązań podatkowych o charakterze systemowym
  • Analizuje orzecznictwo Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w kontekście krajowego systemu podatkowego i przygotowuje podsumowania w tym zakresie

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie na kierunku prawo lub ekonomia lub finanse
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Znajomość prawa podatkowego
  • Umiejętność analizowania informacji
  • umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym swobodne posługiwanie się językiem, również przy tworzeniu wypowiedzi pisemnych, w zakresie realizowanych zadań

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-28

do końca oferty: 11 dni

pracodawca: Ministerstwo Finansów w Warszawie

branże: Księgowość / Audyt