Kto szuka:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Warszawie
Stanowisko:
Specjalista
Numer referencyjny:
145741
Lokalizacja:
Warszawa
mazowieckie
Opis stanowiska podany przez pracodawcę:
Warunki pracy
Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
1. krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
2. zagrożenie korupcją,
3. permanentna obsługa klientów i wykonawców zewnętrznych.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Praca administracyjno-biurowa przy komputerze z monitorem ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, wymagająca obsługi również innych urządzeń biurowych. Długotrwałe skupianie wzroku na tej samej płaszczyźnie. Stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym. Bariery architektoniczne: możliwość ograniczonego poruszania się po budynku – obecność wind, brak podjazdów, drzwi z samozamykaczami.
W związku z wyjazdami służbowymi, otoczenie i warunki pracy mogą być różne.
Zakres zadań
- Pełni funkcję redaktora lokalnego, oraz we współpracy z komórką właściwą w sprawach obsługi Rzecznika Prasowego i jednostkami zewnętrznymi zapewnia rozwój strony internetowej www.gov.pl/polskapomoc oraz kanałów w serwisach społecznościowych Polskiej pomocy w zakresie właściwości stanowiska. Zamieszcza wyniki postępowań dotacyjnych prowadzonych przez departament w dedykowanym w tym celu serwisie
- Proponuje tematykę, sprawuje nadzór nad przygotowaniem publikacji i materiałów promocyjno-informacyjnych Departamentu. Koordynuje przygotowanie i samodzielnie przygotowuje propozycje tekstów, które powinny zostać opublikowane w formie drukowanej i/lub elektronicznej. Współpracuje z innymi komórkami organizacyjnymi ministerstwa oraz z firmami i autorami zewnętrznymi przygotowującymi teksty do publikacji i materiały promocyjno-informacyjne.
- Organizuje i koordynuje wydarzenia o charakterze promocyjnym i informacyjnym w Polsce i za granicą. Inicjuje i sprawuje merytoryczny nadzór nad umowami zawartymi z podmiotami zewnętrznymi w zakresie promocji polskiej współpracy rozwojowej.
- Opracowuje, modyfikuje i aktualizuje wytyczne dotyczące informowania oraz znakowania działań realizowanych w ramach polskiej współpracy rozwojowej. Nadzoruje przestrzeganie zasad systemu identyfikacji wizualnej programu polskiej współpracy rozwojowej, w szczególności zastosowania znaku graficznego Polska pomoc.
- Współpracuje z instytucjami i sieciami międzynarodowymi,: Global Education Network Europe, DAC OECD właściwymi merytorycznie przedstawicielami Unii Europejskiej, OECD, instytucjami pomocowymi systemu NZ i organizacjami pokrewnymi w zakresie właściwości stanowiska.
- Bierze udział w postępowaniach dotacyjnych programu polskiej współpracy rozwojowej. Ocenia pod względem merytorycznym oferty nadsyłane w odpowiedzi na ogłoszone konkursy dotacyjne MSZ.
- Ocenia przydatność i zgodność wyników z kryteriami wyszukiwania wyników monitorowania mediów umieszczanych na platformie dostawcy; kontroluje proces monitoringu mediów w obszarze kompetencji departamentu.
- Zapewnia dostęp do materiałów promocyjnych programu polskiej współpracy rozwojowej. Pozyskuje i opracowuje materiały zdjęciowe i filmowe na potrzeby publikacji, materiałów informacyjnych i promocyjnych polskiej współpracy rozwojowej.
Wymagania stawiane pracownikowi:
Wymagania niezbędne
wykształcenie: wyższe magisterskie lub równorzędnedoświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze: stosunków międzynarodowych i/lub współpracy rozwojowej,
i/lub współpracy z mediami, i/lub komunikacji społecznej
- Poświadczenie bezpieczeństwa do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie B2.
- Znajomość aktów prawnych: ustawy o współpracy rozwojowej, ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ustawy o dostępie do informacji publicznej.
- Wiedza z zakresu: • międzynarodowej współpracy na rzecz rozwoju i systemu pomocy rozwojowej, • funkcjonowania administracji rządowej oraz podziału kompetencji pomiędzy ministerstwami i urzędami centralnymi, • problematyki mediów, • praktyczna wiedza nt. obsługi stron internetowych i tworzenia tekstów.
- Umiejętność: współpracy, negocjowania, kreatywności.
- Zorientowanie na osiąganie celów, samodzielność i inicjatywa, odporność na stres.
- Posiadanie obywatelstwa polskiego
- Korzystanie z pełni praw publicznych
- Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
Wymagania dodatkowe
- Podstawowy kurs fotograficzny i/lub kurs tworzenia stron internetowych
- Znajomość aktów prawnych: znajomość przepisów ustawy o finansach publicznych, ustawy o rachunkowości, ustawy Prawo zamówień publicznych, znajomość ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych
- Umiejętność fotografowania,
- Znajomość programów graficznych.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie C1.
Kontakt do pracodawcy:
Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »