eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaSpecjalista

Kto szuka:

Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie

Stanowisko:

Specjalista

Numer referencyjny:

144097

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:

- permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza
administracji, np. obywatele, podmioty niepubliczne i
jednostki samorządu terytorialnego, przedsiębiorstwa)

- zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- praca biurowa z wykorzystaniem komputera powyżej 4 godzin dziennie

- budynek wyposażony w windy, toaleta dostosowana dla osób niepełnosprawnych, do wykorzystania schodołaz

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie Ministerstwa:

Zakres zadań

  • Prowadzi sprawy związane z realizacją zadań publicznych w zakresie oświaty dotyczących przyznawania środków finansowych w ramach wniosków obejmujących przedsięwzięcia i programy ministra. w ramach wniosków obejmujących przedsięwzięcia i programy ministra, w celu ich terminowej realizacji. W tym wykonuje wszelkie czynności określone rozporządzeniem oraz komunikatem ministra w zakresie ustanowionych przedsięwzięć i programów dotacyjnych (ocena formalna wniosków, przekazanie wniosków do oceny merytorycznej, zawieranie umów dotacyjnych, przygotowanie aneksów do umów dotacyjnych, przygotowanie wniosków do Ministra w sprawie wyrażenia zgody na zmiany zapisów umowy, rozliczanie sprawozdań, przygotowanie wystąpień o opinię prawną, prowadzenie postępowań administracyjnych związanych ze zwrotem dotacji, obsługa narzędzi informatycznych związanych z realizacją programów dotacyjnych).
  • Zapewnia wsparcie przy rozliczaniu środków finansowych w ramach wniosków dotyczących przedsięwzięć i programów ministra.
  • Prowadzi sprawy związane z przygotowywaniem analiz, informacji oraz projektów odpowiedzi m. in. na interpelacje poselskie, wnioski w trybie dostępu do informacji publicznej.
  • Prowadzi sprawy związane z przygotowywaniem analiz, informacji w tym także informacji na stronę internetową ministerstwa, zbiorczych zestawień i innych materiałów dotyczących realizacji zadań publicznych w zakresie oświaty w ramach wniosków obejmujących przedsięwzięcia i programy ministra, na potrzeby członków kierownictwa ministerstwa, innych organów państwowych oraz zainteresowanych podmiotów.
  • Prowadzi sprawy związane z przygotowywaniem archiwizacji dokumentacji dotyczącej prowadzonych przez wydział spraw, w sposób polegający na porządkowaniu i opisaniu dokumentów, w wymaganym zakresie i czasie.
  • Pracownik wykonuje inne polecenia przełożonych nieobjęte niniejszym zakresem zadań, a pozostające w ścisłym związku z zatrudnieniem oraz realizacją zadań publicznych w zakresie oświaty dotyczących przyznawania środków finansowych w ramach wniosków obejmujących przedsięwzięcia i programy ministra.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych
  • Znajomość ustawy Prawo oświatowe
  • Znajomość ustawy o finansowaniu zadań oświatowych
  • Znajomość ustawy o wolontariacie
  • Znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Rzetelność
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Samodzielność i inicjatywa
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość ustawy o dostępie do informacji publicznej
  • Znajomość ustawy o systemie oświaty
  • Znajomość ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Starszy referent Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Starszy referent

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-22

do końca oferty: 15 dni

pracodawca: Ministerstwo Edukacji Narodowej w Warszawie

branże: Bankowość / Leasing

Praca zdalna nie jest przedłużeniem urlopu. Prawnicy i eksperci rynku pracy nie maja co do tego wątpliwości, ale wciąż zdarzają się sytuacje, gdy pracownicy przedłużają sobie urlop wykorzystując pracę zdalną lub proszą pracodawców o ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w listopadzie 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11,8% wyższe r/r i wyniosło 7670,19 zł brutto. Względem października 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto ...

Polska uplasowała się na 9. miejscu na świecie w rankingu największych podwyżek płacy minimalnej, ze wzrostem o 18,9% rok do roku - wynika z analizy Picodi Polska.

Skandaliczna sytuacja o której rozpisują się media w całej Polsce jest przykładem, że niektórzy przedsiębiorcy wciąż nie szanują prawa pracy, a "januszowe" prowadzenie biznesu nie jest obce nawet tak nowoczesnym biznesom jak agencje ...

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązują zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych. Ze świadczenia będą mogły skorzystać osoby, które po raz pierwszy podjęły pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze po 1 stycznia 1999 r.