eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Referendarz

Kto szuka:

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie

Stanowisko:

Referendarz

Numer referencyjny:

139561

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje). Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy: Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • prowadzi sprawy związane z realizacją zadań Inspekcji Weterynaryjnej (IW) w zakresie chorób zakaźnych zwierząt podlegających obowiązkowi zwalczania i rejestracji, w szczególności chorób przeżuwaczy i chorób owadów użytkowych,
  • prowadzi sprawy związane z raportowaniem do systemów Komisji Europejskiej, WOAH, EFSA,
  • prowadzi sprawy związane z udziałem w opracowywaniu programów zwalczania lub monitorowania chorób zakaźnych zwierząt,
  • prowadzi sprawy związane z udziałem w opracowywaniu projektów instrukcji Głównego Lekarza Weterynarii, wytycznych, procedur dotyczących postępowania Inspekcji Weterynaryjnej w przypadku wystąpienia chorób zakaźnych zwierząt,
  • prowadzi sprawy związane z udziałem w pracach związanych z wdrażaniem nowych regulacji prawnych w zakresie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt i przygotowaniem dokumentacji przy opiniowaniu aktów prawnych,
  • prowadzi sprawy związane z audytami Komisji Europejskiej i państw trzecich dotyczącymi oceny nadzoru sprawowanego przez Inspekcję Weterynaryjną z realizacji zadań w zakresie zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt,
  • prowadzi sprawy związane z udziałem w spotkaniach grup roboczych i grup ekspertów KE, WOAH, EFSA.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Kompetencje: rzetelność, komunikatywność, terminowość, samodzielność.
  • Umiejętności: bardzo dobrej organizacji pracy własnej, umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły, umiejętności analityczne.
  • Wiedza: znajomość ustawy o IW, przepisów weterynaryjnych dot. zdrowia zwierząt, monitorowania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt (krajowych i unijnych), plany gotowości.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Główny specjalista Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Specjalista

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-30

do końca oferty: 8 dni

pracodawca: Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie

branże: Administracja publiczna