eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaRadca prawny

Kto szuka:

Komenda Główna Straży Granicznej w Warszawie

Stanowisko:

Radca prawny

Numer referencyjny:

142730

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

- warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

· praca samodzielna administracyjno - biurowa,

· praca w siedzibie urzędu (8.15-16.15), a także reprezentowanie formacji przed sądami i urzędami,

· praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz.,

· praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,

· narzędzia i materiały pracy: komputer, kserokopiarka, niszczarka.

- miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

· dojścia i dojazdy do budynku są utwardzone,

· niepełne przystosowanie budynku dla osób niepełnosprawnych: brak podjazdów przy wejściu głównym, korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami (obecnie budynek w remoncie),

· infrastruktura budynku: sanitariaty, korytarze, klatki schodowe, schody,

· brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym

Zakres zadań

  • prowadzi obsługę prawną Biura w zakresie: a) udzielania wyjaśnień i sporządzania opinii prawnych w zakresie stosowania prawa, b) udzielania porad prawnych, c) rozstrzygania wątpliwości prawnych powstałych na tle obowiązującego prawa, w celu zapewnienia przez Biuro zgodnie z regulaminem organizacyjnym Komendy Głównej Straży Granicznej wykonywania zadań powierzonych przez Komendanta Głównego Straży Granicznej;
  • opiniuje pod względem formalno-prawnym decyzje administracyjne, postanowienia w zakresie wynikającym z właściwości Biura, w celu zapewnienia zgodności z przepisami prawa;
  • opracowuje projekty normatywnych aktów prawnych powszechnie obowiązujących oraz aktów prawnych o charakterze wewnętrznym dotyczących spraw leżących w zakresie działania Biura, w celu powstania aktu prawnego zgodnego z zasadami legislacji oraz wskazówkami Komendanta Głównego Straży Granicznej;
  • występuje przed sądami i urzędami, w szczególności w ramach zastępstwa prawnego i procesowego, w tym przygotowuje pisma procesowe, w celu reprezentowania interesów Straży Granicznej;
  • opiniuje pod względem legislacyjnym, z uwzględnieniem stanowiska merytorycznego, projektów normatywnych aktów prawnych dotyczących zakresu działania Biura, w ramach uzgodnień wewnętrznych i międzyresortowych, w celu właściwej realizacji zadań ustawowych, nałożonych na Straż Graniczną;
  • opiniuje projekty umów cywilno- prawnych dotyczących problematyki związanej z zakresem działania Biura oraz opiniuje pod względem formalno-prawnym projekty porozumień, upoważnień, w celu zapewnienia ich zgodności z przepisami prawa;
  • współpracuje z Biurem Prawnym Komendy Głównej Straży Granicznej oraz radcami prawnymi wykonującymi obsługę prawną w komórkach organizacyjnych Komendy Głównej Straży Granicznej i terenowych organach Straży Granicznej, w celu jednolitego stosowania prawa.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze

doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego doświadczenia zdobytego w związku z wykonywaniem zawodu radcy prawnego w zakresie analizowania i opiniowania aktów prawnych oraz w zakresie stosowania prawa dotyczącego stosunku pracy i stosunku służbowego
  • wiedza z zakresu prawa administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa konstytucyjnego
  • wpis na listę radców prawnych
  • asertywność
  • umiejętność radzenia sobie w stresie
  • pozytywne przejście procedury sprawdzającej w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa osobowego, uprawniającego do dostępu do informacji niejawnych
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne lub informację o uprzednim złożeniu oświadczenia lustracyjnego, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Specjalista Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Starszy referent

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-18

do końca oferty: 14 dni

pracodawca: Komenda Główna Straży Granicznej w Warszawie

branże: Prawo

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w czerwcu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11% wyższe r/r i wyniosło 8144,83 zł brutto.

Freelancing wyraźne zyskuje na popularności - z najnowszych doniesień portalu Freelancehunt.com wynika, że liczba wolnych strzelców, którzy rejestrują się na stworzonych dla nich platformach, rośnie w dwucyfrowym tempie, sięgając niekiedy ...

Stawki ponad 40 proc. polskich freelancerów wzrosły w ciągu roku - wynika z danych Useme. W których branżach stawki wolnych strzelców wzrosły najbardziej w 2023 roku?

Dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji wzbudza nie tylko ciekawość, ale również obawę. Pewnie większości z nas w ostatnim czasie przemknęła przez głowę myśl - co w przyszłości stanie się z moją pracą? Na to pytanie oczywiście ...

Skandaliczna sytuacja o której rozpisują się media w całej Polsce jest przykładem, że niektórzy przedsiębiorcy wciąż nie szanują prawa pracy, a "januszowe" prowadzenie biznesu nie jest obce nawet tak nowoczesnym biznesom jak agencje ...