Kto szuka:

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie

Stanowisko:

Radca

Numer referencyjny:

143132

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań.
Pracownik wykonuje czynności o charakterze:
- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,
- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie MC oraz poza nim.
Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzinna dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.
Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań: wysiłek fizyczny, zagrożenie korupcją, permanentna obsługa klientów zewnętrznych (spoza
administracji, np. obywatele, przedsiębiorstwa lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Królewskiej, które są oznaczone literami A i B. Do obu wejść prowadzą schody.
Przy schodach do wejścia A znajduje się podjazd dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście A. W budynku w holu A jest winda dostosowana do wjazdu wózków co umożliwia dostęp do wszystkich kondygnacji budynku osobom z niepełnosprawnością ruchową. Przed budynkiem wyznaczono 2 ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W recepcji przy wejściu A i przy wejściu B są pętle indukcyjne.

Zakres zadań

  • Planuje zadania w zakresie wydatków bieżących w budżecie Wydziału, w tym dokonuje bieżącej weryfikacji i analizy wydatków
  • Uczestniczy w przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowań z zakresu zamówień publicznych pozostających we właściwości wydziału (tj. przeprowadza rozeznanie rynku, szacuje wartość zamówienia, sporządza opis przedmiotu zamówienia, opracowuje projekty umów, uczestniczy w postępowaniach jako członek komisji przetargowych, opiniuje dokumentację przetargową nadzoruje i koordynuje wykonanie umów, przeprowadza odbiory ilościowo-jakościowe przedmiotu umowy)
  • Koordynuje realizację zakupów w ramach wniosków i umów w tym: przeprowadza odbiory ilościowo-jakościowe przedmiotu umów i zleceń
  • Opracowuje, weryfikuje i aktualizuje Plan Zamówień Publicznych w ramach wydziału dotyczący zakupu towarów i usług na dany rok budżetowy
  • Uczestniczy w komisjach inwentaryzacyjnych oraz komisjach oceny składników majątku i komisjach likwidacyjnych
  • Koordynuje zakupy towarów i usług w ramach wniosków i umów, w tym: opracowuje plany zakupowe na podstawie analizy stanu zapasów asortymentu oraz potrzeb zgłaszanych przez komórki organizacyjne, gromadzi oraz na bieżąco weryfikuje zamówienia składane przez komórki organizacyjne MC, szacuje wartości zamówień na towary i usługi, z uwzględnieniem kwalifikowalności wydatku i źródła finansowania, kontroluje jakość zakupionych towarów i usług

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat w jednostkach sektora finansów publicznych w zakresie planowania, realizacji i rozliczania dostaw i usług
  • Wiedza z zakresu: planowania budżetowego, ustawy o rachunkowości, ustawy o finansach publicznych, przepisów o przetwarzaniu danych osobowych i ochronie danych osobowych, Prawa zamówień publicznych, zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej oraz organizacji i działań MC
  • Kompetencje miękkie: organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, komunikacja, współpraca, myślenie analityczne.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-01

do końca oferty: 12 dni

pracodawca: Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie

branże: Bankowość / Leasing

Prowadzenie profilu na LinkedIn może być kluczowe dla sukcesu zawodowego managerów, jednak wiele z nich popełnia błędy, które mogą ograniczyć ich efektywność i wpływ na platformie. Oto kilka najczęstszych z nich.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,8% wyższe r/r i wyniosło 7544,98 zł brutto. Względem września 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było ...

Polska uplasowała się na 9. miejscu na świecie w rankingu największych podwyżek płacy minimalnej, ze wzrostem o 18,9% rok do roku - wynika z analizy Picodi Polska.

Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 16 września 2024 r. zawieszono zajęcia w szkołach i placówkach edukacyjnych w czterech województwach narażonych najbardziej na skutki powodzi, dotyczy to około 420 placówek. W związku ...

Pracownicy, którzy nie wykorzystali urlopu z poprzedniego roku, mają czas na jego odbiór tylko do 30 września. Przepisy prawa pracy są w tej kwestii jednoznaczne, a pracodawca, który nie zapewni pracownikowi możliwości skorzystania z ...