eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaGłówny specjalista

Kto szuka:

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie

Stanowisko:

Główny specjalista

Numer referencyjny:

144157

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań.
Pracownik wykonuje czynności o charakterze:
- statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,
- dynamicznym, związane głównie z poruszaniem się po terenie MC oraz poza nim.
Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera powyżej 4 godzinna dobę. Czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.
Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
Do budynku prowadzą 2 wejścia od ul. Królewskiej, które są oznaczone literami A i B. Do obu wejść prowadzą schody.
Przy schodach do wejścia A znajduje się podjazd dla wózków. Dla gości przeznaczone jest wejście A. W budynku w holu A jest winda dostosowana do wjazdu wózków co umożliwia dostęp do wszystkich kondygnacji budynku osobom z niepełnosprawnością ruchową. Przed budynkiem wyznaczono 2 ogólnodostępne miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W recepcji przy wejściu A i przy wejściu B są pętle indukcyjne.

Zakres zadań

  • Prowadzi umowy dotacyjne w zakresie działań związanych z realizacją projektów technologii przełomowych, w tym sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), komunikacji kwantowej, obliczeń dużej mocy poprzez monitorowanie harmonogramów, zasobów oraz budżetu
  • Wspiera departament w działaniach mających na celu popularyzację technologii przełomowych i budowania świadomości społecznej w zakresie korzyści ich wykorzystania m.in. organizując szkolenia, uczestnicząc w konferencjach i panelach dyskusyjnych
  • Wspiera departament w realizacji inicjatyw z obszaru technologii przełomowych, w szczególności sztucznej inteligencji (AI), Internetu rzeczy (IoT), z uwzględnieniem specyfiki związanej z obrotem danymi, w tym danymi osobowymi, m.in. koordynując prawidłowość realizacji zadań
  • Bierze udział w opracowaniu wkładów merytorycznych dla nowych i aktualizowanych aktów prawnych w zakresie zadań pozostających we właściwości Wydziału
  • Uczestniczy w przygotowywaniu dokumentacji przetargowej

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 2 lat realizacji projektów w obszarze nowych technologii (AI, IoT)
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość: ustawy o finansach publicznych w zakresie udzielania dotacji, Kodeksu postępowania administracyjnego, Rozporządzenia o sztucznej inteligencji (AI Act), Prawa zamówień publicznych, zasad funkcjonowania administracji publicznej w tym służby cywilnej oraz działań i organizacji MC
  • Kompetencje miękkie: organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, myślenie analityczne, kreatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-24

do końca oferty: 10 dni

pracodawca: Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie

branże: Administracja publiczna

Polacy mieszkający za granicą mogą załatwić większość spraw związanych z wnioskiem o emeryturę bez konieczności osobistej wizyty w ZUS. W jaki sposób? Mogą to zrobić w czasie e-wizyty. Wystarczy ją wcześniej zarezerwować.

Branża IT przechodzi burzliwy okres zmian. Spowolnienie gospodarcze, niestabilna sytuacja polityczna, a przede wszystkim skokowy rozwój technologii spowodowały, że rynek IT utracił jedną ze swych ważnych cech - pewność zatrudnienia. Obecne ...

Jeżeli z jakichś powodów nie jesteśmy w stanie samodzielnie załatwić spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, możemy udzielić pełnomocnictwa innej osobie. Kogo możemy upoważnić do reprezentowania nas? Jak to zrobić? Jakich spraw ...

O tym, że dyskryminowanie płacowe mężczyzn jest spoko i innych problemach z definicją i liczeniem luki płacowej w Dyrektywie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2023/970.

Za niespełna miesiąc Boże Narodzenie. A niektórzy z nas myślą nie tylko o tegorocznych świętach, ale z uwagą śledzą świąteczny kalendarz 2024. Ile wypada dni wolnych od pracy w przyszłym roku? Kiedy możemy zaplanować dłuższy ...