eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WarszawaGłówny specjalista

Kto szuka:

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie

Stanowisko:

Główny specjalista

Numer referencyjny:

142900

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Warunki pracy:

  • praca biurowa w siedzibie urzędu,
  • użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością - brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową,
  • brak windy,
  • stanowisko pracy usytuowane jest na II piętrze budynku,
  • pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami,
  • stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Pełnienie funkcji Inspektora Ochrony Danych oraz Pełnomocnika do spraw bezpieczeństwa informacji.
  • Informowanie administratora, podmiotu przetwarzającego oraz pracowników, którzy przetwarzają dane osobowe, o obowiązkach na nich spoczywających, wynikających z przepisów prawa związanych z ochroną danych osobowych oraz doradzanie w tym zakresie.
  • Monitorowanie przestrzegania przepisów prawa związanych z ochroną danych osobowych oraz polityk administratora lub podmiotu przetwarzającego, w tym podział obowiązków, działania zwiększające świadomość, szkolenia personelu uczestniczącego w operacjach przetwarzania oraz powiązane z tym audyty.
  • Pełnienie roli punktu kontaktowego dla organu nadzorczego w kwestiach związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz prowadzenie konsultacji.
  • Prowadzenie rejestru czynności przetwarzania danych osobowych i dokumentacji z zakresu ochrony danych osobowych w celu zapewnienia dostępu do bieżącej informacji.
  • Tworzenie i aktualizacja procedur dotyczących ochrony danych osobowych w urzędzie oraz przygotowanie projektów zarządzeń i decyzji Naczelnego Dyrektora i/lub Dyrektora Generalnego, związanych z merytorycznym zakresem zadań na stanowisku.
  • Opiniowanie projektów umów z zewnętrznymi podmiotami przetwarzającymi oraz opiniowanie projektów umów powierzających przetwarzanie danych osobowych Naczelnemu Dyrektorowi przez podmioty zewnętrzne. Monitorowanie zawieranych umów w celu zabezpieczenia ochrony powierzanych danych osobowych.
  • Realizacja innych poleceń bezpośredniego przełożonego w zakresie zgodnym z kompetencjami w celu zapewnienia efektywnego funkcjonowania urzędu.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku inspektora ochrony danych osobowych lub administratora ochrony danych
  • Przeszkolenie z zakresu ochrony danych osobowych
  • wiedza z zakresu krajowych i europejskich przepisów o ochronie danych osobowych (w szczególności znajomość ustawy o ochronie danych osobowych, rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych),
  • znajomość stanowisk i interpretacji organów nadzorczych w zakresie ochrony danych osobowych
  • znajomość normy standaryzującej systemy zarządzania bezpieczeństwem informacji – ISO 27001
  • znajomość funkcjonowania administracji publicznej, w tym przepisów ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość ustawy o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach
  • komunikatywność
  • umiejętność organizacji pracy
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie bezpieczeństwa informacji
  • znajomość systemów informatycznych i ich zabezpieczeń

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Specjalista Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-20

do końca oferty: 14 dni

pracodawca: Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie

branże: Administracja biurowa

Wraz z początkiem lipca bieżącego roku wzrosła w naszym kraju płaca minimalna. Najnowszy Raport Płacowy Antal dowodzi jednak, że na wyższe wynagrodzenia liczyć mogą nie tylko ci, którzy zarabiają najmniej. Podwyżki, sięgające średnio ...

Prowadzenie profilu na LinkedIn może być kluczowe dla sukcesu zawodowego managerów, jednak wiele z nich popełnia błędy, które mogą ograniczyć ich efektywność i wpływ na platformie. Oto kilka najczęstszych z nich.

Polacy mieszkający za granicą mogą załatwić większość spraw związanych z wnioskiem o emeryturę bez konieczności osobistej wizyty w ZUS. W jaki sposób? Mogą to zrobić w czasie e-wizyty. Wystarczy ją wcześniej zarezerwować.

Nadchodzi czas wzmożonej pracy wielu branż, co w naturalny sposób generuje zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Tego typu zatrudnienie daje możliwość dodatkowego zarobku, jest też często szansą na zdobycie doświadczenia zawodowego ...

Mediana wynagrodzeń w województwie mazowieckim w 2023 roku wyniosła 8 317 PLN brutto i była wyższa o ponad 1 000 PLN od mediany dla całego kraju.