eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Główny specjalista

Kto szuka:

Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie

Stanowisko:

Główny specjalista

Numer referencyjny:

139308

Lokalizacja:

Warszawa

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

- praca przy komputerze pow. 4 godzin dziennie,

- zagrożenie korupcją,

- praca w stresie i pod presją czasu,

- praca w terenie,

- kontakt z klientem zewnętrznym,

- nietypowe godziny pracy ( w tym dyżury),

- budynek dostosowany architektonicznie do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Administruje serwerami x86 oraz platformami komunikacji elektronicznej wraz z przydzieloną do nich Infrastrukturą Techniczno-Systemową w zakresie sprzętu, systemów operacyjnych, silników baz danych i oprogramowania narzędziowego.
  • Na bieżąco monitoruje pracę serwerów x86 oraz platformy komunikacji elektronicznej wraz z przydzieloną do nich Infrastrukturą Techniczno-Systemową pod kątem: poziomu, dostępności, ciągłości i zgodności z obowiązującymi wymaganiami i na tej podstawie sporządza analizy i raporty w celu wykrywania ważnych zmian stanu dla zarządzania elementem konfiguracji lub usługi technicznej na potrzeby dostarczenia mechanizmów wczesnej detekcji incydentów, a następnie podjęcia odpowiednich kroków z tym związanych.
  • Kompleksowo analizuje pojawiające się incydenty dotyczące serwerów x86 oraz platform komunikacji elektronicznej i przydzielonej do nich Infrastruktury Techniczno-Systemowej w oparciu o komunikaty z systemów komputerowych i aplikacyjnych oraz raporty z innych wewnętrznych komórek organizacyjnych Departamentu.
  • Identyfikuje zagrożenia i problemy, a także opisuje znane błędy dotyczące serwerów x86 oraz platform komunikacji elektronicznej i przydzielonej do nich infrastruktury Techniczno-Systemowej, opracowuje procedury naprawcze i awaryjne w oparciu o wyniki analiz.
  • Utrzymuje bezpieczeństwo przetwarzania zasobów informacyjnych Systemu Przetwarzania Danych.
  • Wykonuje procedury składowania konfiguracji urządzeń informacyjnych.
  • Wspiera użytkowników w ramach 2 linii wsparcia.
  • W ramach zarządzania procesowym świadczeniem usług IT współpracuje z innymi wydziałami i zespołami Departamentu.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku Administratora Infrastruktury IT
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Wiedza w zakresie środowiska zwirtualizowanego Vmware oraz systemu opartego na Active Directory
  • Wiedza z zakresu systemu pamięci masowych i sieci SAN
  • Wiedza w zakresie administrowania systemem Windows Server oraz podstawy systemu Linux
  • Doskonalenie zawodowe, identyfikacja z misją urzędu, otwartość na zmiany, pozytywne podejście do klienta, asertywność, zorientowanie na osiąganie celów, radzenie sobie z presją, komunikacja
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Certyfikat ITIL na poziomie Foundation lub równoważny
  • Przeszkolenie w zakresie administrowania systemem Windows Server

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Kierownik projektu Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Specjalista

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-23

do końca oferty: 4 dni

pracodawca: Ministerstwo Sprawiedliwości w Warszawie

branże: Informatyka / Telekomunikacja