eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Szczecin › Starszy referent

Kto szuka:

Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

Stanowisko:

Starszy referent

Numer referencyjny:

139599

Lokalizacja:

Szczecin

zachodniopomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Praca o charakterze administracyjno-biurowym jednozmianowa w pełnym wymiarze czasu pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie, większość czynności wykonywanych jest w pozycji siedzącej. Praca wymagająca kontaktu z interesantami, innymi jednostkami organizacyjnymi Policji oraz instytucjami zewnętrznymi. Praca samodzielna z przewagą wysiłku umysłowego. Oświetlenie w pomieszczeniu pracy naturalne i sztuczne. Stanowisko pracy usytuowane jest na czwartym piętrze budynku KWP w Szczecinie w pokoju kilkuosobowym wyposażonym w meble biurowe oraz sprzęt komputerowy i biurowy. Budynek jest wyposażony w windę, jednak cały budynek i pomieszczenia biurowe oraz pomieszczenia higieniczno-sanitarne nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia.

Informacja o wysokości proponowanego wynagrodzenia zasadniczego: 4.731,37 zł brutto + wysługa do 20%

Zakres zadań

  • Administrowanie wybranymi obszarami Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (KSIP) i sprawowanie nadzoru instancyjnego nad jakością i terminowością informacji gromadzonych w nich przez jednostki i komórki organizacyjne Policji województwa zachodniopomorskiego, w szczególności poprzez bezpośrednie kontakty z operatorami KSIP w celu utrzymania rzeczywistych, kompletnych i prawidłowych danych w ww. systemie
  • Weryfikowanie zgromadzonych informacji w bazie KSIP w zakresie sprawowanego nadzoru
  • Wykonywanie analiz danych w oparciu o System Analityczny z własnej inicjatywy w ramach sprawowanego nadzoru lub na pisemne zlecenia jednostek i komórek organizacyjnych Policji województwa zachodniopomorskiego
  • Dokonywanie typowań i analiz w KSIP poprzez system Analityczny na zlecenie przełożonych, jednostek i komórek organizacyjnych Policji województwa zachodniopomorskiego, zestawianie i wizualizacja uzyskanych danych
  • Współpraca z uprawnionymi podmiotami poza policyjnymi w zakresie wymiany informacji kryminalnych zgromadzonych w KSIP
  • Przygotowywanie informacji w zakresie informacji z KSIP, w tym objętych raportami statystycznymi, uprawnionym podmiotom poza policyjnym
  • Aktualizowanie informacji na temat zmian w aplikacji KSIP i obowiązujących procedur w nadzorowanych obszarach poprzez bieżące zapoznawanie się z zachodzącymi w tym zakresie zmianami i utrzymywanie kontaktu z centralnymi administratorami KSIP w celu zapewnienia poprawnego gromadzenia i przetwarzania danych w tym systemie
  • Realizacja zadań administratora ODN

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w pracy w administracji publicznej, w przetwarzaniu danych w systemach informatycznych oraz ich administrowaniu
  • Umiejętność obsługi programów biurowych typu MS Office, w tym Word i Excel na poziomie podstawowym
  • Komunikatywność
  • Zdolność analizowania danych i wyciągania wniosków
  • Umiejętność obsługi urządzeń biurowych
  • Doświadczenie w administrowaniu ODN
  • Znajomość przepisów prawnych:
  • 1) Ustawa z dnia 6 kwietnia 1990 r. o Policji (Dz.U. z 2024 r. poz. 145)
  • 2) Ustawa z dnia 14 grudnia 2018 r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości (Dz.U. z 2019, poz. 125)
  • 3) Ustawa z dnia 6 lipca 2001 r. o przetwarzaniu informacji kryminalnych (Dz.U. z 2024 r., poz. 376 z późn.zm.)
  • 4) Zarządzenie nr 70 Komendanta Głównego Policji z dnia 2 grudnia 2019 roku w sprawie Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (Dz. Urz. KGP 2019.114)
  • 5) Zarządzenie nr 74 Komendanta Głównego Policji z dnia 16 grudnia 2019 roku zmieniające zarządzenie w sprawie Krajowego Systemu Informacyjnego Policji (Dz. Urz. KGP 2019.120)
  • Uprawnienia do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” potwierdzone dokumentem wydanym przez organy Policji lub ABW albo zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego mającego na celu uzyskanie dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne”
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Doświadczenie w przetwarzaniu danych w Krajowym Systemie Informacyjnym Policji
  • Przeszkolenie lub znajomość oprogramowania Microsoft Excel na poziomie zaawansowanym
  • Przeszkolenie lub znajomość funkcjonalności aplikacji KSIP oraz związanych z nią procedur
  • Umiejętność obsługi programów biurowych typu MS Office, w tym Word i Excel na poziomie zaawansowanym

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Naczelnik wydziału Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Inspektor

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-07-01

do końca oferty: 7 dni

pracodawca: Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie

branże: Administracja publiczna