PracaOferty pracy Starogard Gdański › Starszy specjalista / Starsza specjalistka technolog

Kto szuka:

POLPHARMA S.A.

Stanowisko:

Starszy specjalista / Starsza specjalistka technolog

Lokalizacja:

Starogard Gdański

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Zadania:
  • Opracowanie, optymalizacja oraz wdrożenie technologii wytwarzania aktywnych substancji farmaceutycznych.
  • Opracowanie ekonomicznej technologii otrzymywania substancji aktywnej przy pomocy QbD i OFAT.
  • Realizacja wdrożeń nowych technologii otrzymywania substancji aktywnej do skali półtechnicznej/pilotażowej oraz produkcyjnej.
  • Współuczestniczenie w tworzeniu: dokumentacji technologicznej, instrukcji analitycznych, specyfikacji jakościowych dla surowców, półproduktów oraz dla rozwijanej substancji aktywnej
  • Realizacja zadań i procesów doświadczalnych oraz ich dokumentowanie zgodnie z obowiązującymi normami, procedurami
  • Przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji na potrzeby rejestracyjne w języku angielskim.
  • Prawidłowe gospodarowanie materiałami, surowcami i wyrobami stosowanymi podczas prac badawczych i doświadczalnych
  • Dbanie o sprawność powierzonej aparatury fizykochemicznej i technologicznej
  • Planowanie prac eksperymentalnych dla zespołu projektowego
  • Prowadzenie szkoleń specjalistycznych w tematyce syntezy organicznej

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe chemiczne (preferowana specjalność to technologia chemiczna, synteza organiczna, biotechnologia lub inżynieria chemiczna)
  • Co najmniej 3 letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • Znajomość zagadnień z zakresu syntezy organicznej oraz technologii chemicznej organicznej
  • Znajomość technik pozwalających na charakterystykę związków chemicznych oraz ich form polimorficznych (H-NMR, C-NMR, MS, IR, UV-VIS, XRPD, TGA, DSC )
  • Znajomość technik pozwalających na określenie czystości związków chemicznych (TLC, HPLC, GC, LC-MS, GC-MS )
  • Doświadczenie w optymalizacji procesów chemicznych
  • Doświadczenie w skalowaniu procesów chemicznych
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (w tym słownictwo specjalistyczne)
  • Obsługa komputera w zakresie MS Office
  • Znajomość oprogramowania CAD będzie dodatkowym atutem kandydata
  • Znajomość prawa farmaceutycznego oraz wytycznych regulacyjnych w przemyśle farmaceutycznym będzie dodatkowym atutem kandydata
  • Umiejętność i chęć dzielenia się wiedzą z innymi

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • Umowa o pracę
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Szkolenia i rozwój kompetencji zawodowych
  • Paczki świąteczne dla dzieci
  • Jeden dodatkowy dzień wolny
  • Program emerytalny

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Księgowa / Księgowy Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Data Analyst

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-05-16

do końca oferty: 19 dni

pracodawca: POLPHARMA S.A.

branże: Badania i rozwój

Praca - wiadomości i porady

  • GUS: średnia krajowa w X 2023 wyższa o 12,8% r/r

    GUS: średnia krajowa w X 2023 wyższa o 12,8% r/r

    Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,8% wyższe r/r i wyniosło 7544,98 zł brutto. Względem września 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było ...

  • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

    Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

  • Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w 2024 roku

    Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w 2024 roku

    Jak wygląda kalendarz świat i dni wolnych od pracy w Niemczech w 2024 roku? Należy zwrócić uwagę, że niektóre święta są obchodzone w całym kraju, a niektóre tylko w poszczególnych landach.

  • GUS: przeciętne wynagrodzenie w 2023 roku wyniosło 7155,48 zł

    GUS: przeciętne wynagrodzenie w 2023 roku wyniosło 7155,48 zł

    Główny Urząd Statystyczny poinformował w swoim komunikacie, że w IV kwartale 2023 roku przeciętne wynagrodzenie wyniosło 7540,36 zł, a w całym 2023 roku - 7155,48 zł.

  • 141 dni wolnych od pracy w 2024 roku

    141 dni wolnych od pracy w 2024 roku

    W 2024 roku nawet bez wykorzystywania urlopu czeka nas 115 dni odpoczynku. Tyle jest bowiem w ciągu roku sobót, niedziel i innych dni ustawowo wolnych od pracy. Jak dodamy do tego urlop, to okaże się, że na każdy dzień odpoczynku na pracę ...