eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Warszawa › Specjalista ds. płac

Kto szuka:

Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

Stanowisko:

Specjalista ds. płac

Lokalizacja:

Warszawa, Żoliborz

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Opis stanowiska

  • Naliczanie list płac pracowników cywilnych (naukowych i nienaukowych) z tytułu umów o pracę, umów zlecenie, umów o dzieło w terminach wynikających z przepisów,
  • Przygotowywanie dodatkowych naliczeń przysługujących pracownikom (nadgodziny, ekwiwalenty, odprawy, zasiłki, itp.) w terminach określonych przepisami,
  • Rozliczanie zajęć komorniczych, skarbowych i innych na wynagrodzeniach pracowniczych oraz uzgadnianie dokonanych potrąceń z w/w tytułów,
  • Przygotowanie przelewów wynagrodzeń w systemie bankowym,
  • Comiesięczne uzgadnianie z wyznaczonym pracownikiem księgowości kont księgowych w zakresie wynagrodzeń i rozrachunków z pracownikami,
  • Sporządzanie deklaracji oraz rozliczeń ZUS, US, GUS, PFRON,
  • Wyliczanie kosztów osobowych pracowników oddelegowanych do realizacji projektów zgodnie z określonym procentowym zaangażowaniem w projekcie,
  • Udział w kalkulacji kosztów osobowych w projektach,
  • Udział w rozliczaniu realizowanych Projektów przy wsparciu Pionu Głównego Księgowego,
  • Bieżąca weryfikacja poprawności eksportów list płac ze szczególnym uwzględnieniem kont księgowych oraz ośrodków powstawania kosztów (OPK),
  • Rozliczanie umów zawartych na pokrycie kosztów dodatkowego wynagrodzenia dla kierowników szkolenia specjalizacyjnego oraz kosztów związanych ze szkoleniem specjalizacyjnym lekarzy zgodnie z określonymi terminami, w tym: przygotowywanie wniosków o płatność, sporządzanie sprawozdań,
  • Udział w tworzeniu planów finansowych podmiotu, projektów,
  • Nadzór nad dokumentacją płacową – archiwizowanie, prawidłowe katalogowanie i opisywanie,
  • Udział w pracach Zakładowej Komisji Socjalnej,
  • Inne prace administracyjne zlecone przez przełożonego.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe,
  • Doświadczenie zawodowe: minimum 2 lata pracy w Dziale Płac w podmiocie leczniczym/instytucie badawczym,
  • Umiejętność naliczania wynagrodzeń, zasiłków chorobowych, opiekuńczych, świadczeń macierzyńskich i rodzicielskich zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa pracy, obsługa potrąceń należności ustawowych, w tym potrąceń komorniczych,
  • Praktyczna znajomość przepisów z zakresu ubezpieczeń społecznych, prawa podatkowego oraz prawa pracy,
  • Praktyczna znajomość przygotowywania i wysyłania deklaracji ZUS, PFRON, PIT i innych wymaganych przepisami prawa,
  • Znajomość modułu Kadry/Płace InfoMedica, programu Płatnik,
  • Obsługa urządzeń biurowych,
  • Biegła znajomość MS Office, a przede wszystkim Excel.

Firma oferuje:

Oferujemy

  • Zatrudnienie na umowę o pracę w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
  • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych,
  • Bezpłatny parking dla pracowników,
  • Pakiet socjalny w ramach ZFŚS,
  • Miłą i przyjazną atmosferę w pracy.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-28

do końca oferty: 22 dni

pracodawca: Wojskowy Instytut Medycyny Lotniczej

branże: Księgowość / Audyt