eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy RykiReferent

Kto szuka:

Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Stanowisko:

Referent

Numer referencyjny:

147149

Lokalizacja:

Ryki

lubelskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

Praca administracyjno – biurowa z przewagą wysiłku umysłowego, wymagająca bezpośredniej i telefonicznej obsługi klientów zewnętrznych. Praca wymaga sprawności obu rąk. Stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych. Podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem. Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej. Obsługa komputera powyżej 4 godzin na dobę. Czas pracy zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej.


Miejsce i otoczenie organizacyjno - techniczne stanowiska pracy:


Siedziba Urzędu Skarbowego w Rykach znajduje się przy ul. Leona Wyczółkowskiego 10a  i jest budynkiem wielokondygnacyjnym. Budynek nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, brak wind oraz specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym.

Zakres zadań

  • Prowadzi obsługę podatników w zakresie udzielania informacji, wydaje wnioski i formularze podatnikom, sprawdza poprawność pod względem formalnym złożonych wniosków i deklaracji, wprowadza dane z dokumentów do systemów informatycznych i przekazuje do realizacji. Udziela informacji o obowiązujących przepisach prawa w celu umożliwienia im prawidłowej realizacji obowiązku podatkowego.
  • Prowadzi czynności sprawdzające w celu ustalenia zgodności danych wykazanych w deklaracjach z dokumentami źródłowymi i przepisami prawa.
  • Prowadzi postępowania podatkowe, gromadzi materiał dowodowy w sprawie, analizuje przepisy i orzeczenia mające zastosowanie w sprawie, przygotowuje propozycję rozstrzygnięcia w celu wymierzenia zobowiązania podatkowego w prawidłowej wysokości, w zakresie podatku od darowizn.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
  • Znajomość przepisów: ustawy Ordynacja podatkowa, a w szczególności Dział IV, ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, ustawy o podatku od spadków i darowizn,
  • znajomość obsługi komputera,
  • umiejętność sprawnej organizacji pracy,
  • komunikatywność i umiejętność pracy zespołowej,
  • odporność na stres,
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Kontakt do pracodawcy:

Kliknij tutaj, aby skontaktować się z pracodawcą lub wysłać swoje CV »




Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Starszy inspektor Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Referendarz

Szukasz pracownika?
Opublikuj ofertę na eGospodarka.pl

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2025-01-21

do końca oferty: 7 dni

pracodawca: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

branże: Administracja publiczna

aplikuj

Praca - wiadomości i porady

Miniony rok branża automotive może zaliczyć do udanych. Prognozy na najbliższą przyszłość nie są już jednak tak optymistyczne, co nie pozostaje bez wpływu na poziom zatrudnienia w sektorze. Nie oznacza to jednak, że pracodawcy porzucili ...

Wraz z początkiem lipca bieżącego roku wzrosła w naszym kraju płaca minimalna. Najnowszy Raport Płacowy Antal dowodzi jednak, że na wyższe wynagrodzenia liczyć mogą nie tylko ci, którzy zarabiają najmniej. Podwyżki, sięgające średnio ...

9 maja obchodzony jest Dzień Europy. Z tej okazji firma Antal sprawdziła, jaki wpływ na polski rynek pracy miało wejście do Unii Europejskiej.

Obecne zapisy w projekcie ustawy budzą wątpliwości dot. sposobu obliczenia wynagrodzenia za czas pracy w niedziele. Projektowany przepis mówi, że pracownikowi za ten dzień przysługuje wynagrodzenie w podwójnej wysokości. I o ile w przypadku ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w kwietniu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11,3% wyższe r/r i wyniosło 8271,99 zł brutto.