eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy GdanskIT Analyst (Data Background)

Kto szuka:

HAYS

Stanowisko:

IT Analyst (Data Background)

Lokalizacja:

Gdansk, Warszawa, Łódź

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

NR REF.: 1189169

For our Client we are currently looking for Candidates for the position of: IT Analyst (Data background)
Location: Gdańsk (preferred), Gdynia, Warsaw, Łódź Branch: BankingJob type: B2B (with Hays Poland)Length: long-term Rate: 90 - 100 PLN/h + vatStart date: ASAPRemote work: 80%, 1 day per week in office 😊 Methodology: Scrum

Responsibilities:

  • Connect between developers and business.
  • Data Platform co-creation
  • Designing solutions for Data and Analytics
  • Working with together with stakeholders
  • Managing delivery dependencies towards other teams and organization units across company
  • Agile thinking
What will you get:
  • Long-term cooperation with the
    global client implementing banking projects.
  • Fast recruitment process - one meeting, decision even within 2 days
  • Standard benefits - preferential rates for LuxMed and Multisport packages
  • When you choose to work via Hays, you also get the opportunity to work for many of Hays39s other leading clients in the future

What we expect from you:
  • 3+ years of experience as IT Analyst
  • Good knowledge of SQL and Hive
  • ML thinking
  • Scrum or Agile hands-on experience

  • Nice to have: Python and Spark

What will the recruitment process look like:
  • Your CV will be verified by Hays Recruiter
  • Recruiter will contact you by phone - a 15-minute conversation about the project and your experience
  • 1-2 interviews
  • Offer
  • Welcome to the project!

  • Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.
    Hays IT Contracting is a cooperation based on B2B rules. We connect IT specialists with the most interesting, technological projects on the market. Join the group of 500 satisfied Contractors working for Hays’ clients!

    Oferta pochodzi z serwisu
    oferty pracy infopraca

    sprawdź szczegóły

    data publikacji: 2024-10-09

    do końca oferty: 59 dni

    pracodawca: HAYS

    branże: Informatyka / Telekomunikacja

    Od 1 stycznia 2024 roku obowiązują zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych. Ze świadczenia będą mogły skorzystać osoby, które po raz pierwszy podjęły pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze po 1 stycznia 1999 r.

    W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń, w 2023 roku uczestniczyło 80 290 osób. 75% uczestników mieszka w miastach powyżej 100 000 mieszkańców, 74% ma wykształcenie wyższe, a 84% jest zatrudnionych w firmach prywatnych. W artykule ...

    Zgodnie z komunikatem Ministerstwa Edukacji Narodowej od 16 września 2024 r. zawieszono zajęcia w szkołach i placówkach edukacyjnych w czterech województwach narażonych najbardziej na skutki powodzi, dotyczy to około 420 placówek. W związku ...

    Ile można było zarobić w branży IT w I kwartale 2024 roku? Oto dane theprotocol.it, portalu z ofertami pracy branży IT.

    W I półroczu 2024 ZUS skontrolował 260,8 tys. osób na zwolnieniach lekarskich. W efekcie wydał 18,6 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych. Jakie są najczęstsze powody nieprawidłowego wykorzystywania zwolnień? ...