eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Nowa SólKsięgowy

Kto szuka:

Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

Stanowisko:

Księgowy

Numer referencyjny:

142731

Lokalizacja:

Nowa Sól

lubuskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

  • Wykonywanie czynności typowej pracy biurowej za pomocą komputerów oraz urządzeń biurowych
  • Zagrożenie korupcją
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie
  • Szczegółowe informacje dotyczące dostępności architektonicznej:deklaracja dostępności architektonicznej Urzędu Skarbowego w Nowej Soli

Zakres zadań

  • Realizuje przelewy bankowe w dedykowanym programie w celu dokonania zwrotów podatków oraz nadpłat należnych podatnikom/płatnikom oraz innym uprawnionym organom
  • Sporządza postanowienia w sprawach zaliczenia wpłaty, nadpłaty, zwrotu podatku w celu poinformowania podatników/płatników o dokonanych rozliczeniach
  • Analizuje karty kontowe pod względem występowania nadpłat i zaległości w celu prawidłowego rozliczenia dokonywanych wpłat, powstałych nadpłat czy przeksięgowań
  • Prowadzi czynności sprawdzające przy podatniku w celu weryfikacji wpłaconych zaliczek z zaliczkami wykazanymi w zeznaniach podatkowych składanych przez podatników/płatników
  • Sporządza zawiadomienia o naruszeniu przepisów prawa podatkowego w celu skutecznego ujawnienia i ścigania sprawców przestępstw i wykroczeń skarbowych

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: średnie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji lub pracy biurowej
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Znajomość przepisów ustawy Ordynacja podatkowa
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Księgowy Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Specjalista

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-17

do końca oferty: 3 dni

pracodawca: Izba Administracji Skarbowej w Zielonej Górze

branże: Księgowość / Audyt

Dwa ostatnie miesiące roku to tradycyjnie już spore wyzwanie dla przedsiębiorców, ale również pracowników mierzących się z ogromnym wzrostem obciążenia pracą, szczególnie w handlu. Krajowa Sekcja Handlu NSZZ "Solidarność" już w ...

Pracodawcy coraz większą uwagę skupiają na tym, aby kandydat na stanowisko pracy był osobą wykwalifikowaną. Na pierwszym etapie rekrutacji możesz to udowodnić tylko poprzez swoje dokumenty aplikacyjne. Profesjonalne Curriculum Vitae i list ...

W I połowie 2024 roku było niemal o 1/4 mniej niż przed rokiem ofert pracy w IT - wynika z analizy No Fluff Jobs. Najbardziej poszukiwani byli specjaliści Backend, a na najwyższe zarobki mogli liczyć specjaliści Architecture - nawet 32,5 tys. ...

Wysokość płacy minimalnej to aktualnie gorący temat w Polsce. W 2023 roku mieliśmy do czynienia z dwukrotną podwyżką minimalnego wynagrodzenia. Taka sytuacja będzie miała miejsce również w 2024 roku.

9 maja obchodzony jest Dzień Europy. Z tej okazji firma Antal sprawdziła, jaki wpływ na polski rynek pracy miało wejście do Unii Europejskiej.