PracaOferty pracy Warszawa › Specjalista (Administrator SAN / Storage)

Kto szuka:

Centrum Informatyki Statystycznej

Stanowisko:

Specjalista (Administrator SAN / Storage)

Lokalizacja:

Warszawa, al. Niepodległości 208

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

w Wydziale Infrastruktury Teleinformatycznej

Wymiar etatu: 1 etat
Miejsce pracy: Centrum Informatyki Statystycznej, al. Niepodległości 208, Warszawa

Dokumenty należy złożyć do dnia 12 lipiec 2024 r.

  • w formie elektronicznej za pomocą przycisku aplikowania
    lub
  • pocztą tradycyjną przesyłając na adres: (decyduje data wpływu oferty do Kancelarii CIS)
    al. Niepodległości 208
    00-925 Warszawa
    Wydziału Spraw Pracowniczych i Szkoleń CIS
    z dopiskiem: „Oferta pracy”

Do zadań osoby na tym stanowisku należeć będzie:

  • Administrowanie siecią SAN oraz macierzami dyskowymi,
  • Administrowanie serwerami NAS oraz duplikatorami,
  • Uczestnictwo w projektach z zakresu wdrożenia i utrzymania infrastruktury IT,
  • Utrzymywanie infrastruktury SAN/Storage w należytym stanie technicznym, Zgłaszanie awarii i problemów do gwarantów oraz obsługi technicznej.
  • Współpraca z partnerami zewnętrznymi.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne do zajmowania tego stanowiska to min:

  • znajomość administracji i utrzymania sieci SAN oraz pamięci masowych, obsługi przełączników FC bazujących na oprogramowaniu Broadcom Fabric OS,
  • umiejętność obsługi pamięci masowej dostarczanego przez jednego z głównych dostawców dla przedsiębiorstw: HPE, Dell, IBM
  • wiedza nt. architektury sieci SAN oraz pamięci masowych
  • znajomość zagadnień związanych z: sieciami SAN oraz pamięciami masowymi
  • wykształcenie średnie
  • doświadczenie zawodowe w pracy na podobnym stanowisku, związanym z administracją SAN/pamięciami masowymi
  • znajomość języka angielskiego na poziomie pozwalającym na swobodne czytanie dokumentacji technicznej
  • inne: umiejętność pracy w zespole, samodzielne myślenie, działanie i dobra organizacja pracy własnej
  • umiejętność wykorzystywania wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • rzetelność, odpowiedzialność
  • komunikacja interpersonalna
  • współpraca, kreatywność i myślenie analityczne

Dodatkowe atuty istotne dla pracodawcy to: wykształcenie wyższe techniczne

  • Wynagrodzenie brutto przewidziane dla stanowiska: od 7 500 zł do 8 500 zł

Firma oferuje:

Oferujemy:

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Ruchomy czas pracy (rozpoczęcie pracy od 6:00 do 10:00)
  • Możliwość łączenia pracy stacjonarnej z pracą zdalną
  • Udział w zróżnicowanych projektach
  • Miejsce parkingowe, stojaki na rowery
  • Pakiet socjalny: dofinansowanie do wypoczynku dla pracowników oraz dzieci pracowników (tzw. wczasy pod gruszą), niskooprocentowane pożyczki, bezzwrotne zapomogi finansowe
  • Dofinansowanie do biletów na imprezy kulturalne
  • Możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego

Warunki pracy:

  • Centrum Informatyki Statystycznej mieści się w budynku Głównego Urzędu Statystycznego, który jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich , przy budynku GUS znajduje się parking z którego mogą korzystać pracownicy CIS.
  • Zadaniem Centrum Informatyki Statystycznej jest dostarczenie i rozwój usług informatycznych niezbędnych do prawidłowej realizacji zadań przez służby statystyki publicznej, tj:
  • określanie kierunków i opracowywanie planów rozwoju systemów informatycznych służących do realizacji zadań statutowych oraz wspomagających funkcjonowanie jednostek statystyki publicznej,
  • koordynacja i realizacja prac w zakresie budowy, wdrażania i utrzymania systemów informatycznych statystyki oraz prowadzenie prac nad standaryzacją rozwiązań, w tym zakresie wraz z udzielaniem wsparcia użytkownikom w czasie eksploatacji systemów,
  • koordynacja i realizacja prac w zakresie utrzymania i przechowywania danych statystycznych,
  • realizacja określonej przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego polityki bezpieczeństwa w systemach informatycznych,
  • prowadzenie serwisu technicznego zasobów informatycznych statystyki publicznej w gmachu Głównego Urzędu Statystycznego,
  • współudział w planowaniu i realizacji szkoleń informatycznych dla jednostek statystyki publicznej.

  • Misją Centrum Informatyki Statystycznej jest dostarczanie usług informatycznych umożliwiających efektywną realizację zadań statystyki publicznej, budowa kompetencji cyfrowych oraz promowanie wykorzystania nowoczesnych narzędzi teleinformatycznych w statystyce.

Służby informatyczne statystyki publicznej wypełniają swoją misję poprzez:
  • Świadczenie usług informatycznych zapewniających adekwatny do potrzeb, bezpieczny i ciągły dostęp do narzędzi informatycznych oraz aktywów informacyjnych statystyki publicznej,
  • Dostarczanie nowych usług informatycznych wspierających realizację nowych zadań statystyki publicznej lub zastosowanie nowych metod ich realizacji,
  • Aktywne wspieranie rozwoju kompetencji cyfrowych służb statystyki publicznej,
  • Dzielenie się kompetencjami i doświadczeniami w stosowaniu norm, standardów i dobrych praktyk,
  • Śledzenie nowych rozwiązań informatycznych oraz ocena możliwości ich zastosowania w statystyce publicznej,
  • Inicjowanie i stymulowanie stosowania rozwiązań informatycznych w statystyce publicznej.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Spawacz Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Magazynier

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-26

do końca oferty: 13 dni

pracodawca: Centrum Informatyki Statystycznej

branże: Informatyka / Telekomunikacja