PracaOferty pracy Warszawa › Pracownik Wydziału Zabezpieczenia Przewozów

Kto szuka:

"Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.

Stanowisko:

Pracownik Wydziału Zabezpieczenia Przewozów

Numer referencyjny:

MPZ1d.110.8.48.2024

Lokalizacja:

Warszawa, ul. Lubelska 26

mazowieckie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Opis stanowiska:
  • Kontrola i nadzorowanie jakości usług świadczonych na rzecz Spółki KM przez podmioty zewnętrzne, obejmujących m.in. udostępnianie infrastruktury kolejowej do realizacji przewozów pasażerskich i prowadzenie ruchu pociągów oraz jazd manewrowych na terenie stacji zwrotnych
    i stacji postojowej KM Warszawa Grochów.
  • Opracowywanie zamówień w zakresie przydzielania zdolności przepustowej na infrastrukturze kolejowej oraz ogólnodostępnej infrastrukturze usługowej (OIU) zarządcy infrastruktury kolejowej, w zakresie przydzielania tras dla jazd manewrowych na stacjach zwrotnych oraz przydzielania torów postojowych umożliwiających wykonanie postoju technicznego składu pociągu oczekującego na uruchomienie.
  • Występowanie do zarządcy infrastruktury o wyznaczenie tras i uruchomienie pociągów dodatkowych i okazjonalnych, nieujętych w planowaniu rocznego rozkładu jazdy pociągów, w tym organizacja ich obsługi i nadzór nad ich przejazdem.
  • Rozliczanie kosztów realizacji przejazdów tych pociągów i przygotowywanie informacji niezbędnych do wystawienia faktur za usługi świadczone przez Spółkę KM podmiotom zewnętrznym.
  • Prowadzenie dokumentacji dotyczącej nadzoru nad przewozem przesyłek towarowych.
  • Uczestnictwo w komisjach i naradach koordynacyjnych dotyczących ustalania organizacji i techniki ruchu kolejowego w czasie wprowadzanych zamknięć torowych, w tym współudział
    w opracowywaniu regulaminów tymczasowych prowadzenia ruchu kolejowego oraz regulaminów stacji postojowych.
  • Analiza materiałów dotyczących zdarzeń związanych z przejazdem pociągów Spółki KM.
  • Podejmowanie stosownych interwencji i działań zapobiegawczych w sprawach dotyczących opóźnień w kursowaniu pociągów.
  • Współpraca z innymi przewoźnikami i zarządcą infrastruktury w przypadku wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych i trudności eksploatacyjnych.
  • Merytoryczne opracowywanie i analiza raportów, statystyk i rozliczeń finansowo - eksploatacyjnych, otrzymywanych i prowadzonych przez Wydział Zabezpieczenia Przewozów.
  • Realizacja umowy zawartej z organizatorem przewozów na terenie województwa mazowieckiego, w tym m.in. rozpatrywanie reklamacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego
    w zakresie jakości realizacji Umowy Rocznej oraz analizę, przetwarzanie i opracowywanie dokumentacji zwrotnej do przekazywanych przez organizatora przewozów protokołów z okresowo przeprowadzanych kontroli jakości realizacji przewozów na terenie Mazowsza.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagane obligatoryjne uprawnienia formalne:
  • Wykształcenie wyższe w specjalności technika i organizacja przewozów, średnie w specjalności ekonomista lub analityk ekonomiczny lub wykształcenie średnie ogólne,
  • Mile widziany staż pracy na stanowiskach związanych z funkcjonowaniem kolei  w zakresie realizacji przewozów, organizacji lub zabezpieczenia przewozów kolejowych.
Wymagane umiejętności i kompetencje:
  • Znajomość charakterystyki i podstawowych zagadnień dotyczących eksploatacji taboru kolejowego.
  • Orientacja w prawie zamówień publicznych.
  • Obsługa komputera i dostępnych narzędzi informatycznych, w tym narzędzi z pakietu Office - mile widziana umiejętność obsługi specjalistycznych aplikacji SEPE, SKRJ
  • Znajomość dziedziny finansowo – ekonomicznej w zakresie finansowego rozliczania zawieranych umów.

Firma oferuje:

Oferujemy:
  • Umowę o pracę - na zastępstwo.
  • Dobrą lokalizację miejsca pracy.
  • Możliwość rozwoju zawodowego.
  • Ulgi na przejazdy kolejowe dla Ciebie i Twojej rodziny.
  • Dofinansowanie do opieki medycznej, zajęć sportowo-rekreacyjnych i wypoczynku,
  • Dofinansowanie do biletów na wydarzenia kulturalne.
  • Wolny dzień z okazji Dnia Kolejarza.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-07-02

do końca oferty: 26 dni

pracodawca: "Koleje Mazowieckie - KM" sp. z o.o.

branże: Bankowość / Leasing