eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Osiek › Specjalista ds. księgowych (m/k)

Kto szuka:

Trenkwalder

Stanowisko:

Specjalista ds. księgowych (m/k)

Lokalizacja:

Osiek

małopolskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Zakres obowiązków:

  • wystawianie i księgowanie faktur sprzedaży oraz ich analiza pod kątem podatkowym,
  • weryfikacja i księgowanie krajowych oraz zagranicznych faktur (WNT, import usług, import towarów) rozliczanych w walucie PLN i EUR,
  • generowanie faktur wewnętrznych dot. faktur zakupowych dot. WNT i importu usług,
  • ściąganie potwierdzeń otrzymania dostaw przez odbiorców unijnych oraz potwierdzeń wywozu poza Unię,
  • prowadzenie rejestrów VAT,
  • księgowanie dokumentów magazynowych oraz uzgadnianie stanów magazynowych,
  • uzgadnianie sald kont księgowych i rozliczanie rozrachunków, w tym windykacja należności z kontrahentami zagranicznymi,
  • udział w czynnościach związanych z zamknięciem miesiąca i roku,
  • księgowanie faktur kosztowych.

Wymagania:
  • minimum 3-letnie doświadczenie w pełnej księgowości,
  • wykształcenie minimum średnie,
  • znajomość przepisów Ustawy o VAT i podatku dochodowym oraz zasad rachunkowości,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość programu Comarch XL mile widziana,
  • dobra znajomość pakietu MS Office,
  • znajomość zagadnień księgowych dot. obrotu międzynarodowego (WDT, WNT, export, import) oraz firmy produkcyjnej będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:
  • umowę o pracę,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • możliwość dołączenia do pakietu sportowego, prywatnej opieki medycznej oraz grupowego ubezpieczenia na życie.

Agencja zatrudnienia Trenkwalder & Partner Sp. z o.o., nr cert. 388.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-09

do końca oferty: 42 dni

pracodawca: Trenkwalder

branże: Księgowość / Audyt

Praca - wiadomości i porady

  • GUS: średnia krajowa w X 2023 wyższa o 12,8% r/r

    GUS: średnia krajowa w X 2023 wyższa o 12,8% r/r

    Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w październiku 2023 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,8% wyższe r/r i wyniosło 7544,98 zł brutto. Względem września 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było ...

  • 7 błędów popełnianych na Linkedin. Czy też je robisz?

    7 błędów popełnianych na Linkedin. Czy też je robisz?

    Prowadzenie profilu na LinkedIn może być kluczowe dla sukcesu zawodowego managerów, jednak wiele z nich popełnia błędy, które mogą ograniczyć ich efektywność i wpływ na platformie. Oto kilka najczęstszych z nich.

  • Zatrudnianie młodocianych. Co zmieniają najnowsze przepisy?

    Zatrudnianie młodocianych. Co zmieniają najnowsze przepisy?

    30 września weszło w życie nowe rozporządzenie dotyczące wykazu prac wzbronionych młodocianym pracownikom oraz warunków ich zatrudniania. Kiedy i na jakich warunkach może być zatrudniona osoba niepełnoletnia? Jakie zmiany wprowadzają nowe ...

  • Praca w święta, niedziele handlowe i wyprzedaże pozwoli dorobić

    Praca w święta, niedziele handlowe i wyprzedaże pozwoli dorobić

    Gorący okres świąteczny trwa w najlepsze, a w wielu branżach jest to czas wzmożonych wysiłków i okazja do podreperowania słupków sprzedażowych. Na załatanie dziur w budżetach domowych mają okazję również pracownicy gotowi do ...

  • Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości

    Renta szkoleniowa otwiera nowe możliwości