eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Lubrza › GŁÓWNY KSIĘGOWY

Kto szuka:

Centralna Baza Ofert Pracy

Stanowisko:

GŁÓWNY KSIĘGOWY

Lokalizacja:

Lubrza

lubuskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Numer oferty: StPr/24/0309

Obowiązki:

Głównym księgowym, może być osoba, która:
1. ma obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej
lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, chyba że odrębne ustawy uzależniają zatrudnienie w jednostce sektora finansów publicznych od posiadania obywatelstwa polskiego;
2. ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych;
3. nie była prawomocnie skazana za przestępstwo przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo skarbowe;
4. posiada znajomość języka polskiego w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do
wykonywania obowiązków głównego księgowego;
5. spełnia jeden z poniższych warunków:
a) ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości,
b) ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
c) jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,
d) posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg
rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów;
6. znajomość ustawy o rachunkowości;
7. znajomość ustawy o finansach publicznych;
8. znajomość zagadnień rachunkowości budżetowej;
9. znajomość przepisów samorządowych;
10. znajomość przepisów podatkowych;
11. znajomość przepisów i finansowania zadań wynikających z funkcjonowania jednostek pomocy społecznej m.in. ustawy o pomocy społecznej, ustawy o samorządzie gminnym, ustawy o świadczeniach rodzinnych, ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
12. znajomość zasad księgowości budżetowej w jednostkach pomocy społecznej;
13. znajomość zasad naliczania wynagrodzeń w sferze budżetowej;
14. znajomość prawa z zakresu prawa podatkowego w jednostkach pomocy społecznej;
15. znajomość prawa z zakresu prawa pracy;
16. znajomość przepisów dotyczących ZUS oraz PFRON.

Wymagania:Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), kierunek: ekonomia

Pozostałe wymagania:

  • Wykształcenie:Kierunek/specjalność: ukończyła ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3- letnią praktykę w księgowości, ukończyła średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada conajmniej 6-letnią praktykę w księgowości,- jest wpisana do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów,- posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów;Doświadczenie:zawodowe co najmniej 3-letnią praktykę w księgowości.

Miejsce pracy: Szkolne 13, 66-218 Lubrza, powiat: świebodziński, woj: lubuskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na okres próbny

Staż pracy: lata: 3

Wymagane dokumenty: a. list motywacyjny,b. życiorys (CV),c. kserokopia dokumentów potwierdzających wykształcenie i uprawnienia zawodowe,d. oświadczenie kandydata o niekaralności i korzystaniu z pełni praw publicznych,e. oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych zawartych wofercie pracy dla potrzeb związanych z naborem ( zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych ( Dz. U. z 2002 Nr 101 poz.926 z późn. zm.),f. oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-21

do końca oferty: 53 dni

pracodawca: Centralna Baza Ofert Pracy

branże: Księgowość / Audyt