PracaOferty pracy ŁódźStarszy specjalista ds. korporacyjnych / compliance

Kto szuka:

MONNARI TRADE S.A.

Stanowisko:

Starszy specjalista ds. korporacyjnych / compliance

Lokalizacja:

Łódź, ul. Rzgowska 30

łódzkie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

  • Zapewnienie właściwej organizacji pracy organów statutowych Spółki - Zarządu, Rady Nadzorczej i Walnych Zgromadzeń Akcjonariuszy
  • Zapewnienie realizacji obowiązków informacyjnych i innych dotyczących spółek publicznych notowanych na GPW, kontakt z odpowiednimi instytucjami w tym ESPI. Obsługa Biura Maklerskiego
  • Koordynowanie prac związanych z opracowywaniem wewnętrznych aktów i ich aktualizacją, prowadzeniem rejestru tych aktów oraz współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi w zakresie legislacji wewnętrznej
  • Obsługa Spółek zależnych pod kątem nadzoru właścicielskiego
  • Raportowanie ESG zgodne z dyrektywą CSRD, wsparcie przy przygotowywanie rocznych Sprawozdań z działalności Zarządu oraz przygotowanie Raportów Niefinansowych
  • Zarządzanie bazą procedur i instrukcji wewnętrznych, tworzenie oraz wdrażanie procedur wewnętrznych w zakresie dobrych praktyk, etyki, zarządzania konfliktem interesów.
  • Obsługa mediów w zakresie korporacyjnym i inwestorskim
  • Nadzór i realizacja obowiązków wynikających z ochrony znaków towarowych i przemysłowych GK
  • Koordynowanie spraw związanych z przeprowadzaniem w Spółce kontroli zewnętrznych przez uprawnione organy
  • Tworzenie oraz wdrażanie procedur wewnętrznych w zakresie dobrych praktyk, etyki, zarządzania konfliktem interesów
  • Realizacja zadań z obszaru zgodności, w tym identyfikacja ryzyka braku zgodności w procesach i regulacjach wewnętrznych,
  • Udział w procesach zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • Zapewnienie zgodności działań Spółki z prawem, wartościami firmowymi, dobrymi praktykami oraz utrzymywanie świadomości zagadnień dotyczących compliance wśród pracowników Spółki
  • Wykonywanie innych powiązanych obowiązków, zleconych przez Zarząd

Wymagania stawiane pracownikowi:

WYMAGANIA:
  • Wykształcenie wyższe – prawo lub ekonomia
  • Doświadczenie zawodowe w zakresie obsługi spółek handlowych lub przedsiębiorców, znajomość regulacji dot. funkcjonowania GPW (mile widziane doświadczenie zawodowe w obsłudze korporacyjnej spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych)
  • Doświadczenie w zakresie obszarów ESG i compliance realizowanych na potrzeby spółek prawa handlowego
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2 - C1
  • Bardzo dobra organizacja pracy

Firma oferuje:

FORMA ZATRUDNIENIA:
  • Umowa o pracę lub B2B.
  • Praca hybrydowa.
  • Dodatkowo: samochód służbowy.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-12

do końca oferty: 23 dni

pracodawca: MONNARI TRADE S.A.

branże: Prawo

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w marcu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12% wyższe r/r i wyniosło 8408,79 zł brutto.

Za niespełna miesiąc Boże Narodzenie. A niektórzy z nas myślą nie tylko o tegorocznych świętach, ale z uwagą śledzą świąteczny kalendarz 2024. Ile wypada dni wolnych od pracy w przyszłym roku? Kiedy możemy zaplanować dłuższy ...

W niniejszym artykule sprawdziliśmy, jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci największych polskich uniwersytetów ekonomicznych.

Jak wygląda kalendarz świat i dni wolnych od pracy w Niemczech w 2024 roku? Należy zwrócić uwagę, że niektóre święta są obchodzone w całym kraju, a niektóre tylko w poszczególnych landach.