PracaOferty pracy KatowiceMłodszy Księgowy / Młodsza Księgowa

Kto szuka:

AGATA Spółka Akcyjna

Stanowisko:

Młodszy Księgowy / Młodsza Księgowa

Lokalizacja:

Katowice

śląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Twój zakres obowiązków
  • Weryfikacja pod względem formalno-rachunkowym, dekretacja i księgowanie faktur;
  • Dekretacja i księgowanie wyciągów bankowych w PLN i walutach obcych;
  • Bieżące rozliczanie należności i zobowiązań w PLN i walutach obcych;
  • Prowadzenie i kontrola rozliczeń kasowych oraz bankowych;
  • Księgowanie faktur zakupu i sprzedaży oraz dokumentów magazynowych;
  • Uzgadnianie sald kont księgowych obszaru gospodarki magazynowej i sprzedaży;
  • Aktywny udział w procesie przygotowywania sprawozdawczości oraz zamykania okresów w księgach rachunkowych;
  • Terminowe przygotowywanie raportów wewnętrznych;
  • Archiwizowanie dokumentacji księgowej.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Nasze wymagania
  • Wykształcenie średnie lub wyższe w zakresie rachunkowości;
  • Znajomość Ustawy o rachunkowości;
  • Znajomość przepisów podatkowych, a w szczególności Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (PDOP) oraz podatku od towarów i usług (VAT);
  • Znajomości systemu informatycznego OPTIMA będzie dodatkowym atutem
  • Rzetelność, sumienność, zdyscyplinowanie.

Firma oferuje:

To oferujemy
  • Stabilne warunki zatrudnienia;
  • Możliwość rozwoju;
  • System wdrożenia pracownika;
  • Prywatna opieka medyczna Medicover;
  • Pakiet sportowy Medicover Sport;
  • Grupowe ubezpieczenie zdrowotne;
  • Wczasy pod gruszą;
  • Bonus Bożonarodzeniowy;
  • Zniżki pracownicze;
  • Prezent urodzinowy.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-19

do końca oferty: 13 dni

pracodawca: AGATA Spółka Akcyjna

branże: Księgowość / Audyt

Praca zdalna nie jest przedłużeniem urlopu. Prawnicy i eksperci rynku pracy nie maja co do tego wątpliwości, ale wciąż zdarzają się sytuacje, gdy pracownicy przedłużają sobie urlop wykorzystując pracę zdalną lub proszą pracodawców o ...

Wysokość płacy minimalnej to aktualnie gorący temat w Polsce. W 2023 roku mieliśmy do czynienia z dwukrotną podwyżką minimalnego wynagrodzenia. Taka sytuacja będzie miała miejsce również w 2024 roku.

Polacy mieszkający za granicą mogą załatwić większość spraw związanych z wnioskiem o emeryturę bez konieczności osobistej wizyty w ZUS. W jaki sposób? Mogą to zrobić w czasie e-wizyty. Wystarczy ją wcześniej zarezerwować.

W 2024 roku układ kalendarza sprzyja organizacji przedłużonych weekendów. W niektórych miesiącach wolnych dni może być naprawdę sporo. Ile będziemy mieć długich weekendów w 2024 roku?