eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy Katowice › Główny specjalista

Kto szuka:

Ministerstwo Przemysłu w Katowicach

Stanowisko:

Główny specjalista

Numer referencyjny:

139816

Lokalizacja:

Katowice

śląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

  • praca biurowa przy komputerze powyżej 4 godzin dziennie
  • ruchomy czas pracy, standardowe godz. pracy urzędu 08:15-16:15
  • użytkowanie sprzętu biurowego
  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury) związane np. z naprawą awarii kluczowych dla ministerstwa systemów/aplikacji
  • stanowisko pracy wymaga umiejętności pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu, związaną z zapewnieniem bierzącego utrzymania i rozwoju systemów i infrastruktury informatycznej ministerstwa
  • możliwa praca przy kilku projektach równocześnie: przygotowanie dokumentacji analitycznej dla jednego projektu, dla innego prace implementacji, a kolejnego wykonywanie czynności związanych z utrzymaniem
  • charakter pracy wymagać będzie współpracy z innymi komórkami organizacyjnymi
  • praca będzie wymagać przemieszczania się na terenie budynku i poza nim, w tym delegacje krajowe

Zakres zadań

  • obsługuje zgłoszenia IT (wsparcie użytkowników, obsługiwanie błędów i nieprawidłowości systemów IT) - pierwsza linia wsparcia
  • obsługuje sprzęt teleinformatyczny użytkowników (instalacja i konfiguracja oprogramowania, instalacja i przygotowanie stanowisk komputerowych, bieżąca obsługa, utrzymanie i rozwój własnych systemów),
  • utrzymuje system wydruku (nadzór nad prawidłowym działaniem urządzeń wielofunkcyjnych, bieżąca wymiana materiałów eksploatacyjnych, współpraca z zewnętrznym serwisem),
  • administruje składnikami majątkowymi IT (inwentaryzacja, prowadzenie ewidencji, zarządzanie magazynem, tworzenie raportów),
  • wspiera wdrażanie systemów IT (przeprowadzanie spotkań informacyjnych dla użytkowników, wytwarzanie dokumentacji wdrożeniowej i technicznej, wsparcie użytkowników),
  • organizuje szkolenia w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem, w szczególności prowadzi akcje podnoszące świadomość w obszarze cyberbezpieczeństwa,
  • realizuje proces przyjęcia nowego pracownika w zakresie przygotowania niezbędnego sprzętu i dostępu do wskazanych systemów oraz oprogramowania dziedzinowego
  • realizuje proces związany z ustaniem stosunku pracy z pracownikiem w zakresie zdania użytkowanego sprzętu i dostępów do systemów oraz oprogramowania dziedzinowego
  • wspiera użytkowników w zakresie obsługi systemów dziedzinowych
  • administruje stroną internetową i BIP ministerstwa

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe informatyka, informatyka ekonomiczna
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 5 lat doświadczenia zawodowego na stanowisku związanym z zapewnieniem obsługi zgłoszenia IT i bieżącego funkcjonowania użytkowników w zakresie systemów, oprogramowania i sprzętu teleinformatycznego
  • Znajomość architektury PC, LAN, WAN, WLAN, TCP/IP
  • Znajomość systemów operacyjnych z rodziny MS Windows, Linux, pakietu biurowego (MS Office), komunikatorów (MS Teams, Webex, Zoom), znajomość systemów antywirusowych
  • Znajomość sprzętu drukującego, skanującego i kopiującego
  • Znajomość standardów bezpieczeństwa informacji
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Orientacja na klienta / interesanta
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zasad funkcjonowania administracji rządowej
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej oraz aktów wykonawczych do ww. ustawy, w szczególności dotyczących pierwszej oceny, oceny okresowej oraz zasad sporządzania opisów i wartościowania stanowisk pracy w służbie cywilnej
  • znajomość zarządzenia PRM w sprawie wytycznych w zakresie przestrzegania zasad służby cywilnej oraz w sprawie zasad etyki korpusu służby cywilnej
  • znajomość normy PN-ISO/IEC 27001 system zarządzania bezpieczeństwem informacji
  • posiadanie Certyfikatów: Certyfikat ITIL Foundation, Certyfikat (ISC)2 CC, Certyfikat CompTIA A+, CompTIA Certyfikat ITF, Certyfikat Audytora Wewnętrznego SZBI ISO/IEC 27001
  • znajomość obsługi rozwiązań systemu zgłoszeń

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca
POPRZEDNIA OFERTA Referent Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA archiwista

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-07-04

do końca oferty: 11 dni

pracodawca: Ministerstwo Przemysłu w Katowicach

branże: Informatyka / Telekomunikacja