eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy GóraInspektor weterynaryjny

Kto szuka:

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Górze

Stanowisko:

Inspektor weterynaryjny

Numer referencyjny:

143647

Lokalizacja:

Góra

dolnośląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Warunki pracy

  • Praca od poniedzialku do piątku w godz. 7.00- 15.00
  • Praca w siedzibie inspektoratu oraz na terenie powiatu
  • Praca biurowa z użyciem monitora ekranowego i urządzeń biurowych ( drukarka, kserokopiarka, niszczarka)
  • Praca w terenie w różnych warunkach środowiskowych, bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami ( domowymi, gospodarskimi, dzikimi) możliwy kontakt z materiałem zakźnym
  • narażenie na czynniki biologiczne i choroby zakaźne oraz warunki atmosferyczne
  • wyjazdy służbowe
  • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym na parterze z dostępem do światła dziennego

Zakres zadań

  • Prowadzenie spraw związanych z bezpieczeństwem żywności pochodzenia zwierzęcego, w tym wymaganiami weterynaryjnymi przy ich produkcji w zakładach zatwierdzonych, rejestrowanych, w ramach sprzedaży bezpośredniej i rolniczego handlu detalicznego;
  • Wystawianie, wydawanie, odbiór, ewidencjonowanie, przechowywanie eksportowych i przedeksportowych świadectw zdrowia;
  • Prowadzenie spraw związanych z ochroną zwierząt rzeźnych podczas transportu i uboju oraz badaniem zwierząt rzeźnych i mięsa;
  • Przekazywanie i przesyłanie informacji w systemach informatycznych oraz obsługa programów Vetlink, SIRZ, PA ARMiR, TRACES NT, RASFF, e- klient;
  • Pobieranie próbek oraz nadzór nad pobieraniem próbek do badań urzędowych, w tym do badań monitoringowych;
  • Prowadzenie kontroli weryfikujących spełnienie wymagań obowiązujących przy wytwarzaniu , przechowywaniu i tranporcie produktów pochodzenia zwierzecego przeznaczonych do wprowadzania na rynek;

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej. W przypadku lekarza weterynarii- prawo wykonywania zawodu
  • Prawo jazdy kat. B- praktyczna umiejętność prowadzenia samochodu
  • obsługa komputera i programów komputerowych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność stosowania prawa w tym administracyjnego i weterynaryjnego
  • umiejętność pracy w zespole
  • obsługa oprogramowania komputerowego stosowanego w Inspekcji Weterynaryjnej

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-11

do końca oferty: 18 dni

pracodawca: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Górze

branże: Rolnictwo / Leśnictwo / Ochrona środowiska

O tym, że wykształcenie i twarde umiejętności to coraz częściej za mało, aby przykuć uwagę rekrutera, mówi się nie od dziś. Kolejnym potwierdzeniem kluczowego znaczenia umiejętności miękkich są najnowsze doniesienia platformy ...

No Fluff Jobs zaprezentował najnowsze doniesienia z rynku pracy w branży IT. Wynika z nich m.in., że sektor, który dotychczas słynął przede wszystkim z bardzo atrakcyjnych wynagrodzeń i możliwości dla pracowników bez dużego ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w sierpniu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11,1% wyższe r/r i wyniosło 8189,74 zł brutto.

Ile można było zarobić w branży IT w I kwartale 2024 roku? Oto dane theprotocol.it, portalu z ofertami pracy branży IT.

W przypadku bycia zwalnianym trudno jest mówić o przywilejach, ale pracownicy, którzy będą obejmowani zwolnieniami grupowymi muszą pamiętać o tym, że nie jest to standardowy system rozstania z firmą. Osobom odchodzącym należy się ...