PracaOferty pracy Gdańsk › STARSZY INSPEKTOR W WYDZIALE KOORDYNACJI SYSTEMÓW ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Kto szuka:

Centralna Baza Ofert Pracy

STARSZY INSPEKTOR W WYDZIALE KOORDYNACJI SYSTEMÓW ZABEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO

Lokalizacja:

Gdańsk

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Numer oferty: StPr/24/5721

Obowiązki:

1. Realizowanie zadań wynikających z przepisów dot. koordynacji systemów zabezpieczeń społecznych w części dotyczącej zasiłków dla osób bezrobotnych w krajach EOG, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii oraz państw, z którymi Rzeczpospolita Polska zawarła dwustronne umowy międzynarodowe o zabezpieczeniu społecznym, a w szczególności:
- prowadzenie postępowania administracyjnego w sprawach o przyznanie zasiłku dla osób bezrobotnych na zasadach dot. zabezpieczeń społecznych, w tym przygotowywanie decyzji administracyjnych;
- wykonywanie czynności administracyjnych, w tym podpisywanie decyzji z upoważnienia Marszałka Województwa Pomorskiego.
2. Współpraca przy realizacji zadań:
- prowadzenie spraw o wydanie odpowiednich dokumentów w sprawach świadczeń z tytułu bezrobocia dot. potwierdzania okresów zatrudnienia, ubezpieczenia oraz pracy na własny rachunek,
- wydawanie odpowiednich dokumentów w sprawach windykacji świadczeń z tyt. bezrobocia,
- wydawanie zaświadczeń dot. członków rodzin osób bezrobotnych, którzy muszą być uwzględnieni przy naliczeniu świadczenia,
- wydawanie odpowiednich dokumentów w sprawach świadczeń z tytułu bezrobocia dot. transferu zasiłku dla osób bezrobotnych z krajów,
- stwierdzanie zachowania prawa do zasiłku dla bezrobotnych nabytego w Rzeczypospolitej Polskiej przez bezrobotnego udającego się do innego państwa członkowskiego. Praca od poniedziałku do piątku, w godzinach 7/8-15/16.

Wymagania:Wymagania konieczne:

Wykształcenie:

  • wyższe (w tym licencjat), prawnicze

Pozostałe wymagania:

  • wykształcenie wyższe: prawo lub administracja, staż pracy minimum 4 lata, posiadanie obywatelstwa polskiego, pełnej zdolność do czynności prawnych, nieposzlakowanej opinii oraz korzystanie z pełni praw publicznych, nie skazanie prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, doświadczenie w wydawaniu decyzji administracyjnych, dobra znajomość Pakietu MS Office. Mile widziana znajomość języka angielskiego w stopniu dobrym oraz znajomość drugiego języka obcego, znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy - w szczególności w zakresie przyznawania prawa do świadczeń z tytułu bezrobocia, wiedza z zakresu publicznych służb zatrudnienia oraz zadań samorządu województwa. Kompetencje miękkie: samodzielność, umiejętność pracy w zespole.

Miejsce pracy: Podwale Przedmiejskie 30, 80-824 Gdańsk, powiat: m. Gdańsk, woj: pomorskie

Rodzaj umowy: Umowa o pracę na czas określony

Staż pracy: lata: 4

Wymagane dokumenty: a) kwestionariusz dla osoby ubiegającej się o zatrudnienie,b) oświadczenie o posiadanym obywatelstwie, pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych, posiadaniu nieposzlakowanej opinii, nie skazaniu prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe, zgodzie na przetwarzanie danych osobowych innych niż wymagane przepisami prawa oraz szczególnych kategorii danych,c) kserokopie dokumentów poświadczających wykształcenie, staż pracy, kwalifikacje (jeżeli niezbędne).Dokumenty sporządzone w języku obcym powinny zostać złożone wraz z tłumaczeniem na język polski.Osoby zainteresowane prosimy o składanie ofert na adres: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku, 80-824 Gdańsk, ul. Podwale Przedmiejskie 30 z dopiskiem: Oferta Pracy Nr 06/24 w terminie do dnia 03.07.2024 r. do godziny 15.30.

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Kliknij przycisk Aplikuj, aby poznać szczegóły oferty

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-06-28

do końca oferty: 57 dni

pracodawca: Centralna Baza Ofert Pracy

branże: Administracja biurowa