PracaOferty pracy GdańskSpecjalista ds. obsługi celnej / Agent Celny

Kto szuka:

ER Group

Stanowisko:

Specjalista ds. obsługi celnej / Agent Celny

Lokalizacja:

Gdańsk

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Zakres obowiązków
  • Przygotowywanie i wydawanie dokumentów niezbędnych do ustalania świadectw pochodzenia oraz certyfikatów zgodności
  • Współpraca z dostawcami surowców w celu uzyskania niezbędnej dokumentacji m.in. deklaracji długoterminowych
  • Weryfikacja i analiza produktów pod kątem przypisania kodów celnych oraz klasyfikacja towarów zgodnie z międzynarodowymi standardami
  • Koordynacja procesów eksportowych, w tym logistyki, dokumentacji i zgłoszeń celnych
  • Współpraca z urzędami celno-skarbowymi i innymi instytucjami państwowymi
  • Monitorowanie zmian w przepisach i standardach celnych (a także ich wpływ na procesy eksportowe)

Wymagania stawiane pracownikowi:

Wymagania pracodawcy:
  • Doświadczenie na analogicznym stanowisku (preferowane po stronie klienta w firmie produkcyjnej)
  • Znajomość prawa celno-skarbowego i procedur celnych
  • Znajomość procedur celnych oraz klasyfikowania towarów zgodnie z przepisami celnymi
  • Umiejętność obsługi programów komputerowych związanych z obszarem celno-skarbowym
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym (wykorzystywany w codziennej pracy i z dokumentacją)

Firma oferuje:

Pracodawca oferuje:
  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Atrakcyjne wynagrodzenie stałe
  • Dodatkowy system premiowy
  • Benefity: prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie na życie, kartę multisport
  • Możliwość skorzystania z programu emerytalnego
  • Rozwój w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i znanej marce

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-08

do końca oferty: 16 dni

pracodawca: ER Group

branże: Logistyka / Transport / Zakupy

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w sierpniu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11,1% wyższe r/r i wyniosło 8189,74 zł brutto.

Pojawił się najnowszy "Raport Trendów & Wynagrodzeń 2024", a w nim porcja informacji dotyczących m.in. pensji, na jakie mogą liczyć obecnie specjaliści zatrudnieni w sektorze budownictwa i nieruchomości. Opracowanie autorstwa ManpowerGroup ...

Zostać czy zmienić? To pytanie zadaje sobie wielu pracowników. W 2017 roku, na podstawie dane z Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń przeanalizowaliśmy progresję wynagrodzeń osób często zmieniających pracę oraz tych, którzy byli lojalni ...

Wysokość płacy minimalnej to aktualnie gorący temat w Polsce. W 2023 roku mieliśmy do czynienia z dwukrotną podwyżką minimalnego wynagrodzenia. Taka sytuacja będzie miała miejsce również w 2024 roku.

Wrzesień jest pierwszym miesiącem obowiązywania zmian w Karcie Nauczyciela i co za tym idzie, nowych przepisów dotyczących emerytury nauczycielskiej - przypomina ZUS.