PracaOferty pracy GdańskSales Ads Specialist with Polish (m/f/d)

Kto szuka:

TELUS Digital

Stanowisko:

Sales Ads Specialist with Polish (m/f/d)

Lokalizacja:

Gdańsk

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Your Role:
  • Customer Engagement and Sales: Actively engage in conversations with our valued clients from the existing portfolio, showcasing and selling our innovative advertising products.
  • Customer Satisfaction and Feedback: Ensure every client leaves satisfied, while also collecting valuable insights on our stellar products and services.
Overview of Tasks:
  • Working with the existing client database
  • Building long-term engaged partnerships for B2B sales
  • Creating impactful online advertising strategies for maximum reach and engagement based on clients' needs
  • Utilizing a diverse range of tools to effectively communicate and drive advertisers’ business success
  • Delivering strong sales skills and presenting sales knowledge

Wymagania stawiane pracownikowi:

We Are Looking For:
  • Polish language proficiency at C1 level
  • English language proficiency at B2 level
  • Active user of networking platforms
  • Highly motivated and goal-oriented
Nice to Have:
  • Online advertising experience is considered an advantage
  • Proven track record of successful sales experience
  • 6 months of online sales experience: B2B or B2C

Firma oferuje:

We Offer:
  • Attractive salary
  • Working with the world leader in customer experience and online ad sales
  • Continuous training in the newest marketing and sales trends
  • Exciting career growth in a global company with thousands of employees worldwide
  • Employee referral bonuses and recognition programs
  • Highly modern workspace in Olivia Business Centre – the most prestigious office complex (with gym, shops, palm garden, and restaurant with sea view)
  • Private medical healthcare & Multisport sport card
  • Unique office facilities: kitchen with seaside view, scenic terrace on the 10th floor, relaxing zones
  • Team-building events
  • Fixed schedules from Monday to Friday with weekends off

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-18

do końca oferty: 28 dni

pracodawca: TELUS Digital

branże: Sprzedaż

Wysokość płacy minimalnej to aktualnie gorący temat w Polsce. W 2023 roku mieliśmy do czynienia z dwukrotną podwyżką minimalnego wynagrodzenia. Taka sytuacja będzie miała miejsce również w 2024 roku.

Od 1 kwietnia wzrośnie wysokość jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy i chorób zawodowych - zwraca uwagę Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Za każdy procent stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczony ...

Schyłek wakacji zaowocował znacznymi zmianami przepisów regulujących delegowanie kierowców w transporcie drogowym. Na mocy znowelizowanego prawa zmianie uległ m.in. sposób rozliczania wynagrodzeń polskich kierowców, których pracodawca ...

Branża IT przechodzi burzliwy okres zmian. Spowolnienie gospodarcze, niestabilna sytuacja polityczna, a przede wszystkim skokowy rozwój technologii spowodowały, że rynek IT utracił jedną ze swych ważnych cech - pewność zatrudnienia. Obecne ...

Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń wynika, że mediana całkowitych zarobków specjalistów w 2023 roku wynosiła 7 000 PLN i była niższa o 144 PLN od mediany dla całego kraju.