PracaOferty pracy GdańskJunior Recruiter with foreign languages - contract work/ additional work

Kto szuka:

L.M. Group Poland

Junior Recruiter with foreign languages - contract work/ additional work

Lokalizacja:

Gdańsk

pomorskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

L.M. Group Poland is a recruitment agency that has been helping candidates find jobs throughout the country that match their qualifications and experience. We act quickly and effectively, tailoring our services to market needs and client expectations. We believe that the key to success is understanding the needs of both employees and employers. Our motto 'It's all about people' means that we always put people first - both our clients and candidates. We make sure that every candidate receives constructive feedback and feels part of the process. We are here to help you find a job that meets your expectations. Due to dynamic growth, we are looking for a person to join our team in the position of:

Numer referencyjny: 19/09/24

Miejsce pracy: Gdańsk

Responsibilities:

  • Proactively seeking, screening and arranging meetings with candidates for lower level positions;
  • Recruiting for positions such as warehouseman, parcel sorter, forklift operator, production worker, machine operator, etc.
  • Publishing job opportunities on advertising platforms and social networks;
  • Taking a creative approach to discovering new sources of employee acquisition;
  • Creating employment reports and statements;
  • Operating a CRM to manage recruitment and input candidates

Requirements:

  • Experience in recruitment projects will be an added advantage
  • Knowledge of foreign languages (Polish is not required)
  • Commitment to the duties performed
  • Determination and focus on achieving goals
  • Very good organization of work

We offer:

  • Contract of mandate
  • Competitive salary
  • Remote work
  • Permanent cooperation
  • Flexible working hours

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-02

do końca oferty: 59 dni

pracodawca: L.M. Group Poland

branże: Inne / Pozostałe

Co powinniśmy powiedzieć, gdy kolega lub koleżanka z pracy mówi, że jest chora? Albo że choruje bliska mu/jej osoba? Jak szef powinien zareagować na takie wyznanie? - Najważniejsze, by docenić, że osoba, z którą mamy relację zawodową ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w lipcu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 10,6% wyższe r/r i wyniosło 8278,63 zł brutto.

W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń 2023 udział wzięło 2 975 pracowników zatrudnionych w działach personalnych. Z czego 88% stanowiły kobiety, 67% osoby z wykształceniem wyższym magisterskim, 82% pracowało w firmach z przewagą kapitału ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w sierpniu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11,1% wyższe r/r i wyniosło 8189,74 zł brutto.

Za niespełna miesiąc Boże Narodzenie. A niektórzy z nas myślą nie tylko o tegorocznych świętach, ale z uwagą śledzą świąteczny kalendarz 2024. Ile wypada dni wolnych od pracy w przyszłym roku? Kiedy możemy zaplanować dłuższy ...