PracaOferty pracy Wrocław › Członek Zarządu – Główny Księgowy

Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "Energetyk"

Stanowisko:

Członek Zarządu – Główny Księgowy

Lokalizacja:

Wrocław, Dokerska 2a

dolnośląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Twój zakres obowiązków
  • prowadzenie rachunkowości Spółdzielni zgodnie z obowiązującymi przepisami
  • prowadzenie terminowych i prawidłowych księgowań oraz sporządzanie kalkulacji wynikowej kosztów,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • prowadzenie i analiza gospodarki finansowej Spółdzielni,
  • kontrolowanie i zatwierdzanie operacji finansowych pod względem ich zasadności, celowości i zgodności z prawem,
  • kierowanie, koordynowanie i nadzorowanie działań podległych pracowników,
  • nadzorowanie i kontrolowanie sporządzenia deklaracji VAT, CIT, PIT, podatku od nieruchomości i innych,
  • opracowywanie planów rzeczowo-finansowych oraz uczestnictwo w opracowywaniu planu remontów,
  • kontrola rzetelności i prawidłowości dokonywanych inwentaryzacji oraz ich rozliczenia
  • współpraca z instytucjami zewnętrznymi,
  • analiza kosztów i przygotowywanie nowych stawek czynszowych,
  • współpraca z RN.

Wymagania stawiane pracownikowi:

Nasze wymagania
  • wykształcenie wyższe ekonomiczne (finanse, rachunkowość),
  • co najmniej 5-letni staż pracy w księgowości, w tym co najmniej 2- letni staż na stanowisku samodzielnym lub kierowniczym (preferowane w spółdzielni mieszkaniowej),
  • biegła znajomość zagadnień finansowo-księgowych,
  • znajomość prawa spółdzielczego, ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz zasad funkcjonowania spółdzielni mieszkaniowych,
  • wiedza z zakresu księgowości spółdzielni mieszkaniowej,
  • praktyczna znajomość prawa podatkowego,
  • dobra organizacja pracy, umiejętność pracy pod presją czasu,
  • mile widziana znajomość programu Unisoft.

Firma oferuje:

To oferujemy
  • pracę w docenianej nagrodami Spółdzielni, która z sukcesem realizowała inwestycje dofinansowane środkami unijnymi i krajowymi – I MIEJSCE w X Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych w roku 2020; I MIEJSCE w XI Ogólnopolskim Rankingu Spółdzielni Mieszkaniowych w roku 2022; „Filar Spółdzielczości 2022”; „Moc Spółdzielczości 2022”
  • stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę (cały etat)
  • świadczenia socjalne
  • pakiety medyczne
  • szansę podnoszenia kwalifikacji i rozwój zawodowy
  • szkolenia

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy praca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-07-03

do końca oferty: 13 dni

pracodawca: Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa "Energetyk"

branże: Księgowość / Audyt