eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy WroclawAR Accountant with Italian

Kto szuka:

HAYS

Stanowisko:

AR Accountant with Italian

Lokalizacja:

Wroclaw

dolnośląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Wroclaw
NR REF.: 1189016

For our client, a well-known SSC from the medical industry located in Wroclaw, we are looking for candidates for the position of AR Accountant with Italian.

Your new role

  • Allocating daily cash payments.
  • Conducting collection activities.
  • Resolving unallocated payment issues.
  • Maintaining financial aspects of customer data.
  • Logging customer complaints.
  • Processing sales order releases.
  • Managing and reconciling client accounts.
  • Performing dunning activities and cash flow processes.
  • Executing Period End tasks and reporting.
  • Completing tasks per KPIs and SLAs.
  • Serving as a contact for stakeholders.
  • Updating and managing procedures and documentation.
  • Ensuring compliance with policies and J-SOX controls.
  • Engaging in standardization and improvement projects.

What you39ll need to succeed

  • At least 2 years of experience in AR processes (invoice processing)
  • Strong business English and Italian (oral and written skills).
  • Experience in working within a complex, international environment would be an advantage
  • Knowledge of SAP - nice to have

What you39ll get in return

  • Employment based on an employment contract

  • Hybrid work

  • Private medical care

  • Benefit systems package

  • Subsidized courses and training

If you39re interested in this role, click 39apply now39 to forward an up-to-date copy of your CV, or call us now.

Hays Poland sp. z o.o. is an employment agency registered in a registry kept by Marshal of the Mazowieckie Voivodeship under the number 361.

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca
POPRZEDNIA OFERTA IT Analyst Wszystkie oferty NASTĘPNA OFERTA Property Manager

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-10-04

do końca oferty: 59 dni

pracodawca: HAYS

branże: Księgowość / Audyt

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązują zmiany w ustawie o emeryturach pomostowych. Ze świadczenia będą mogły skorzystać osoby, które po raz pierwszy podjęły pracę w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze po 1 stycznia 1999 r.

Od wielu lat słyszymy o work-life balance, widzimy olbrzymie zmiany w podejściu do życia i wykonywanego zawodu. Nie chcemy już tylko pracować bez celu, dbamy o nasz organizm bardziej niż kiedykolwiek. Chcemy też dbać o naszą psychikę. 8 ...

O dysproporcjach występujących pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn jest ciągle głośno i nie ma w tym nic zaskakującego, skoro problem luki płacowej od lat nie traci na aktualności. Dobitnym tego potwierdzeniem są chociażby doniesienia ...

Gdy zachoruje ktoś bliski, na czas opieki nad nim można pobierać zasiłek opiekuńczy - przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Jednak przepisy ściśle określają, ile dni w roku możemy korzystać z tego świadczenia. Długość zasiłku ...

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w czerwcu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 11% wyższe r/r i wyniosło 8144,83 zł brutto.