eGospodarka.pl poleca

PracaOferty pracy ChorzówSpecjalista ds. księgowości

Kto szuka:

BetaMed S.A.

Stanowisko:

Specjalista ds. księgowości

Lokalizacja:

Chorzów

śląskie

Opis stanowiska podany przez pracodawcę:

Zakres obowiązków:

  • kompleksowe prowadzenie ksiąg rachunkowych
  • kompleksowe prowadzenie dokumentacji i rozliczeń podatkowych,
  • kontrola i sprawdzanie dokumentów pod względem formalnym i rachunkowym,
  • prowadzenie ewidencji środków trwałych,
  • księgowanie i dekretowanie dokumentów księgowych zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • inwentaryzacja i kontrola gospodarki magazynowej,
  • udział w przygotowywaniu sprawozdań finansowych (rachunek zysków i strat, bilans, rachunek przepływów pieniężnych) oraz innych zestawień związanych z raportowaniem miesięcznym i rocznym
  • udział w działaniach związanych z zamknięciem miesiąca - sporządzanie deklaracji i prowadzenie dokumentacji podatkowej,
  • bieżąca komunikacja i współpraca z innymi działami firmy,
  • prowadzenie korespondencji w zakresie powierzonych spraw,
  • inne powierzone prace w zakresie posiadanych kompetencji

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe związane z obszarem nauk ekonomicznych (finanse, rachunkowość, ekonomia etc.)
  • doświadczenie zawodowe w samodzielnym prowadzeniu pełnej księgowości
  • wiedza w zakresie przepisów i wymogów dotyczących podatku VAT i CIT
  • praktyczna umiejętność obsługi programów CDN Optima i MS Excel
  • inicjatywa oraz rozwinięte umiejętności analityczne oraz komunikacyjne
  • dobra organizacja i umiejętność pracy pod presją czasu
  • dyspozycyjność i zaangażowanie

Oferujemy:

  • zatrudnienie w ramach umowy o pracę w stabilnej firmie
  • samodzielność w realizacji zadań

Oferta pochodzi z serwisu
oferty pracy infopraca

sprawdź szczegóły

data publikacji: 2024-09-15

do końca oferty: 21 dni

pracodawca: BetaMed S.A.

branże: Księgowość / Audyt

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w styczniu 2024 roku przeciętne miesięczne wynagrodzenie było o 12,8% wyższe r/r i wyniosło 7768,35 zł brutto. Względem grudnia 2023 r. przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto było wyższe ...

Jak wygląda kalendarz świat i dni wolnych od pracy w Niemczech w 2024 roku? Należy zwrócić uwagę, że niektóre święta są obchodzone w całym kraju, a niektóre tylko w poszczególnych landach.

Coraz poważniej podchodzimy do świadomego planowania urlopu. Zdaniem ekspertów z firmy Quercus jest to związane z przykładaniem coraz większej wagi do work-life balance, ale także jest efektem działań pracodawców, takich jak wypłata ...

Utrata zdrowia nie musi oznaczać utraty pracy, choć zmusza niekiedy do zmiany zawodu. Wsparcie finansowe niezbędne do przekwalifikowania zapewnia ZUS, przyznając rentę szkoleniową. Kiedy i komu przysługuje takie świadczenie?

Jak zatrudnić osobę niepełnosprawną? Jakie są wymogi zatrudniania niepełnosprawnych? Jak uzyskać status zakładu pracy chronionej? Z takimi pytaniami zwracają się do nas przedsiębiorcy, pracodawcy, którzy chcą skorzystać z oferowanych ...