eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzeniaZarobki w 2012 roku - działy techniczne

Zarobki w 2012 roku - działy techniczne

2013-08-27 00:55

Zarobki w 2012 roku - działy techniczne

Zarobki w działach technicznych w 2012 roku © adam88xx - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Spośród pracowników działów technicznych w 2012 roku najwyższe płace otrzymywały osoby zajmujące stanowiska kierownicze - zarządzające projektami lub odpowiadające za sprawy techniczno-serwisowe.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem

Zatrudnieni w dziale technicznym, odpowiadając na pytanie o zajmowane stanowisko, najczęściej deklarowali jedno z sześciu zaprezentowanych na wykresie.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia całkowite na wybranych stanowiskach w działach technicznych w 2012 roku (brutto w PLN)

Spośród pracowników działów technicznych w 2012 roku najwyższe płace otrzymywały osoby zajmujące stanowiska kierownicze - zarządzające projektami lub odpowiadające za sprawy techniczno-serwisowe.


Spośród nich najwyższe wynagrodzenia otrzymywały oczywiście osoby zajmujące stanowiska kierownicze – zarządzające projektami lub odpowiadające za sprawy techniczno-serwisowe. Jedna czwarta menedżerów projektów zarabiała powyżej 10 800 PLN. Wynagrodzenia serwisantów, automatyków oraz specjalistów ds. technicznych i serwisu oscylowały w granicach 4 000 PLN. Nieco niższe płace otrzymywali elektrycy i elektroenergetycy.

Analiza wynagrodzeń w miastach różnej wielkości po raz kolejny wykazała bezkonkurencyjność stolicy pod względem wysokości stawek płac dla zatrudnionych w działach technicznych. Mediana płac w Warszawie ukształtowała się na poziomie 5 681 PLN i była o prawie 1 000 PLN wyższa niż w drugim w rankingu Poznaniu. W grupie miast liczących od 200 – 500 tysięcy mieszkańców również odnotowano znaczące różnice w stawkach wynagrodzeń. Zarobki w Gdańsku i Katowicach przekraczały nawet płace wrocławskie, łódzkie czy krakowskie. Z kolei w Lublinie mediana wyniosła 2 788 PLN.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia całkowite w miastach różnej wielkości w działach technicznych w 2012 roku (brutto)

Analiza wynagrodzeń w miastach różnej wielkości po raz kolejny wykazała bezkonkurencyjność stolicy pod względem wysokości stawek płac dla zatrudnionych w działach technicznych.



Przemysł ciężki i lekki to branże, których należało się spodziewać w kategorii „najliczniejsza próba”. Warto przy tym podkreślić, iż wynagrodzenia w nich ustępują płacom w budownictwie oraz telekomunikacji tylko minimalnie. Zwracają uwagę bardzo niskie stawki w służbie zdrowia. Stosunkowo niewysokie są również wynagrodzenia w działach technicznych w branży IT - szczególnie na tle ogólnego poziomu zarobków w tym sektorze.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenia całkowite w działach technicznych z wybranych branż w 2012 roku (brutto w PLN)

Bardzo niskie stawki są w służbie zdrowia. Stosunkowo niewysokie są również wynagrodzenia w działach technicznych w branży IT - szczególnie na tle ogólnego poziomu zarobków w tym sektorze.


Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. .

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: