eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaWynagrodzeniaWynagrodzenia w branży spożywczej

Wynagrodzenia w branży spożywczej

2012-09-24 00:10

Wynagrodzenia w branży spożywczej

Wynagrodzenia w branży spożywczej © nestonik - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Jak wynika z XX ogólnobranżowego raportu płacowego, wydanego przez Sedlak & Sedlak w 2012 roku, mediana wynagrodzeń w branży spożywczej wynosiła 3 711 PLN brutto.

Przeczytaj także: Wynagrodzenia osób z różnym wykształceniem

fot. nestonik - Fotolia.com

Wynagrodzenia w branży spożywczej

Mediana wynagrodzeń w branży spożywczej wynosiła 3 711 PLN brutto

Zarobki pracowników tego sektora znalazły się końcu zestawienia badanych gałęzi rynku. Najwyżej opłacano pracowników z branży motoryzacyjnej – otrzymywali oni 5 600 PLN. Niewiele mniej wyniosła mediana zarobków pracowników zatrudnionych w branży produkcji opakować i poligrafii (5 552 PLN).

fot. mat. prasowe

Mediana wynagrodzeń całkowitych osób zatrudnionych w wybranych branżach (brutto w PLN)

Najwyższe zarobki osiągnęli pracownicy branży motoryzacyjnej, otrzymywali oni 5 600 PLN, natomiast najniższe zarobki osiągnęli pracownicy sektora spożywczego, otrzymywali oni 3711 PLN.


Jak kształtowały się płace na najniższym szczeblu zarządzania w branży spożywczej? – Pracownicy szeregowi to bardzo zróżnicowana grupa. Są wśród nich stanowiska, na których doświadczenie nie jest wymagane, są też takie, do których objęcia konieczny jest roczny a nawet dwuletni staż zawodowy. Stąd, poza rolami, różne są także wynagrodzenia – ocenia Teresa Hantz z Sedlak & Sedlak.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenie całkowite brutto pracownika szeregowego w wybranych branżach (PLN)

Zarobków pracowników szeregowych w branży spożywczej kształtowały się na poziomie 3 100 PLN brutto, a pracownicy szeregowi zatrudnieni w sektorze motoryzacyjnym otrzymali 3 075 PLN.


Wśród pracowników szeregowych najlepiej zarabiali właśnie ci zatrudnieni w branży spożywczej. Mediana ich zarobków kształtowała się na poziomie 3 100 PLN brutto. Niewiele mniej otrzymywali pracownicy szeregowi zatrudnieni w sektorze motoryzacyjnym (3 075 PLN) oraz opakowań i poligrafii (2 993 PLN). W zestawieniu najmniej otrzymywali pracownicy z branży materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz.

fot. mat. prasowe

Wynagrodzenie całkowite brutto operatora wózka widłowego w wybranych branżach (PLN)

Wynagrodzenie operatorów wózków widłowych zatrudnionych w sektorze materiałów budowlanych i wyposażeniu wnętrz kształtowała się na poziomie 2 708 PLN.


Jak kształtowały się zarobki na wybranych stanowiskach? Przykładowo operator wózka widłowego pracujący branży spożywczej otrzymywał 3 000 PLN brutto. W omawianej branży 25% pracowników na tym stanowisku zarabiało poniżej 2 325 PLN, a jedna czwarta tej grupy zarabiała powyżej 3 537 PLN. O 275 PLN mniej zarabiali ci pracujący w motoryzacji. Mediana operatorów wózków widłowych zatrudnionych w sektorze materiałów budowlanych i wyposażeniu wnętrz kształtowała się na poziomie 2 708 PLN.

W branży spożywczej mediana osób pracujących na stanowisku sekretarki wynosiła 4 020 PLN brutto. Co czwarta z nich otrzymywała powyżej 4 561 PLN. Natomiast pracownik sprzątający, odpowiedzialny za utrzymywanie czystości w budynkach i pomieszczeniach firm sektora spożywczego otrzymywał 2 092 PLN.


Sprawdź, ile powinieneś zarabiać! Weź udział w Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń i porównaj swoje zarobki z innymi. .

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: