eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownikaMobilność zawodowa ochroni przed utratą pracy

Mobilność zawodowa ochroni przed utratą pracy

2012-01-25 13:38

Przeczytaj także: Utrata pracy - jak zminimalizować ryzyko?

Zadbaj o swój rozwój

W okresie nadpodaży pracowników, pracodawcy zwracają jeszcze większą uwagę na kompetencje zatrudnionych osób. Najlepszą metodą, żeby je rozwijać, jest udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, które organizowane są w firmach oraz poza miejscem pracy. Dbając o własny rozwój pamiętajmy o zdobywaniu certyfikatów albo świadectw ukończenia kursu, które potwierdzą nabycie nowej wiedzy lub umiejętności – przypomina Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A. Równie ważne jak udokumentowanie kompetencji jest zadbanie o ich unikalność. Posiadanie umiejętności, których nikt inny nie ma w przedsiębiorstwie, staje się gwarancją utrzymania zatrudnienia. Pamiętajmy także o swoich sukcesach zawodowych. Mogą one stać się kartą przetargową w trakcie rozmowy podsumowującej z przełożonym – dodaje Krzysztof Inglot.

Daj się poznać i dbaj swoją firmę

W miejscu pracy każdy z nas spędza niemal połowę swojego dnia. Dlatego warto utożsamiać się z miejscem, które wypełnia tak dużą część naszego życia. Dzięki temu łatwiej zrozumiesz wagę swojej pracy i sens ciągłego udoskonalania swoich umiejętności. Jest to łatwy sposób na znalezienie motywacji do realizowanie codziennych zadań – zauważa Krzysztof Inglot, Dyrektor Działu Rozwoju Rynków w Work Service S.A. Realizując własne ambicje zawodowe dobrze jest działać zespołowo. Dzięki temu wkład pracy zauważy szersze grono pracowników, a efekt synergii pozwoli zwielokrotnić nasze wysiłki – dodaje Krzysztof Inglot.

Nieformalne relacje z kolegami oraz przełożonymi są nie mniej ważne niż codzienna wytężona praca. Dzięki nim łatwiej liczyć na wsparcie grupy, co przełoży się na większą pewność siebie i łatwiejsze przeciwstawianie się trudnościom zawodowym. Nigdy nie traktujmy wyjazdów oraz imprez integracyjnych jako niechcianych obowiązków. Pozytywne nastawienie spowoduje, że inni lepiej będą się lepiej czuć w naszym towarzystwie zarówno w pracy jak i poza nią – podsumowuje Krzysztof Inglot.

Przeczytaj także: Utrata pracy nie przeraża Utrata pracy nie przeraża

poprzednia  

1 2

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: