Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń 2010
2011-02-02 12:40
Przeczytaj także: Zarobki kobiet a zarobki mężczyzn w Polsce
Województwo warmińsko-mazurskie
Według badania, mediana wynagrodzeń w województwie warmińsko-mazurskim wyniosła 2 800 PLN. O 200 PLN więcej zarabiały osoby pracujące w Olsztynie. Oznacza to niski poziom wynagrodzeń oferowanych w tej części kraju. W całym województwie były one o 20% niższe niż w Polsce, a w samej jego stolicy o ponad 14%.
fot. mat. prasowe
Wynagrodzenia – województwo warmińsko-mazurskie
Osoby rozpoczynające pracę w województwie warmińsko-mazurskim otrzymywały jedne z niższych pensji w kraju. Ich zarobki wynosiły 1 527 PLN. Widoczny jest wzrost wynagrodzeń o osób z dłuższym stażem pracy. Wynosił on od 3% do 44%.
fot. mat. prasowe
Branże o najwyższych zarobkach
fot. mat. prasowe
Wzrost wynagrodzenia osób o różnym stażu pracy
Województwo wielkopolskie
Województwo wielkopolskie było w 2010 roku jednym z tych regionów, gdzie płace oscylowały na poziomie średniej krajowej. Lepiej zarabiało się jedynie w dolnośląskim, pomorskim i mazowieckim.
Wysokie wynagrodzenia otrzymywali mieszkańcy stolicy regionu – Poznania. Mediana miesięcznej płacy wyniosła tu 3 900 PLN brutto i była o 5% wyższa niż w Krakowie czy Katowicach.
fot. mat. prasowe
Wynagrodzenia – województwo wielkopolskie
Połowa osób rozpoczynających pracę w regionie zarabiała poniżej 2 400 PLN. Dla pracowników z 2-3 letnim doświadczeniem wynagrodzenia były już jednak o 21% wyższe. Identyczny skok płacy zanotowano dla badanych z 4-5 letnim stażem pracy. W przypadku bardziej doświadczonych pracowników dynamika płac nie była już tak wysoka.
fot. mat. prasowe
Branże o najwyższych zarobkach
fot. mat. prasowe
Wzrost wynagrodzenia osób o różnym stażu pracy
oprac. : eGospodarka.pl