Płace dyrektorów w 2009 roku
2010-07-17 00:15
Przeczytaj także: Jakie wynagrodzenie za pracę w 2007 i 2008 ?
Na szczeblu dyrektorskim najwięcej zarabiały osoby zatrudnione w telekomunikacji (mediana 15 600 PLN), ubezpieczeniach (15 000 PLN) i bankowości (14 000 PLN). Najniższe płace odnotowano w sektorze publicznym (6 600 PLN) oraz nauce i szkolnictwie (4 400 PLN).Spośród osób na poszczególnych stanowiskach dyrektorskich najwięcej (15 000 PLN) zarabiali dyrektorzy personalni, do spraw IT oraz do spraw finansów i controllingu. Warto jednakże również zwrócić uwagę na strukturę wynagrodzenia całkowitego. Przykładowo, premie dyrektorów regionu sprzedaży wyniosły 3 362 PLN (24% płacy całkowitej). Z kolei osoby odpowiedzialne za sprawy administracyjne otrzymywały premie 10% (632 PLN).
fot. mat. prasowe
Wynagrodzenia na poszczególnych stanowiskach dyrektorskich
Najwyższe wynagrodzenia (mediana 12 003 PLN) zaobserwowano wśród dyrektorów z wykształceniem wyższym technicznym, ze specjalizacjami w takich dziedzinach, jak elektronika i informatyka. Na podobnym poziomie kształtowały się zarobki dyrektorów-ekonomistów. Zdecydowanie najniższe płace na szczeblu dyrektorskim odnotowano wśród humanistów (8 000 PLN).
fot. mat. prasowe
Wynagrodzenia dyrektorów o różnym profilu wykształcenia
Interesujących informacji dostarczyły dane Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, dotyczące kursów podyplomowych i tytułów naukowych. Na szczeblu dyrektorskim nie zaobserwowano dużego zróżnicowania płac pomiędzy osobami, które ukończyły studia podyplomowe bądź doktorskie i tymi, które nie posiadają takiego wykształcenia. Na wysokość płac dyrektorów w znacznym stopniu wpływało natomiast posiadanie dyplomu MBA.
fot. mat. prasowe
Wynagrodzenia dyrektorów w kontekście studiów podyplomowych, doktoranckich i MBA
Już po raz siódmy portal wynagrodzenia.pl przy współpracy z czołowymi portalami przeprowadza Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń. Dzięki wypełnieniu ankiety, już z początkiem przyszłego roku będą Państwo mogli porównać swoje dochody z zarobkami innych. Zapraszamy do udziału w badaniu. .
![Wzrost płac zagraża przedsiębiorstwom [© Syda Productions - Fotolia.com] Wzrost płac zagraża przedsiębiorstwom](https://s3.egospodarka.pl/grafika/wynagrodzenia/Wzrost-plac-zagraza-przedsiebiorstwom-d8i3B3.jpg)
oprac. : Grzegorz Spólnik / wynagrodzenia.pl