eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

PracaPorady dla pracownikaRezygnacja z pracy: jak odejść z klasą?

Rezygnacja z pracy: jak odejść z klasą?

2015-11-26 00:15

Rezygnacja z pracy: jak odejść z klasą?

Odejdź z pracy z klasą ©  apops - Fotolia.com

Nareszcie nadszedł oczekiwany przez Ciebie dzień – opuszczasz pracę, której tak bardzo nie lubiłeś. Masz ochotę w tym ostatnim momencie zamknąć wszystkie sprawy w spektakularny sposób - wyznać szefowi, co tak naprawdę o nim myślisz, czy opróżnić komputer z wszystkich wprowadzonych przez Ciebie danych. Jednak czy na pewno chcesz w taki sposób się rozstać? Pamiętaj, że to jak odejdziesz z pracy może mieć wpływ na Twoją przyszłość.

Przeczytaj także: Odejście z pracy: jak nie spalić za sobą mostów?

Skup się na przyszłości


Jak wiadomo, nie warto palić za sobą mostów. Nawet jeśli obrażenie Twojego szefa i współpracowników może wydawać się satysfakcjonujące w danym momencie, pamiętaj, że nie będziesz mógł tego cofnąć. To, że odchodzisz z pracy, nie musi oznaczać, że nigdy już nie spotkasz tych osób na swojej drodze. Zachowanie dobrych stosunków może zaowocować w przyszłości.

Myśl racjonalnie


Odejście z pracy może być bardzo emocjonującym przeżyciem nie tylko dla Ciebie. Kiedy mówisz szefowi, że rezygnujesz z zatrudnienia, to tak, jakbyś go zwalniał. Może on być zszokowany i zły. Nie wdawaj się w większe dyskusje, nawet jeśli napięcie rozmowy może wzrosnąć, zachowaj spokój i profesjonalizm. Twoje odejście z pracy jest już wystarczającą zemstą na przełożonym.

Zaplanuj swoje odejście


Przygotuj wymówienie, opatrzone odpowiednią datą. Zawrzyj w nim krótkie i zwięzłe wyjaśnienie Twojej rezygnacji. Nigdy nie wysyłaj wymówienia pocztą elektroniczną. Taki dokument należy złożyć przełożonemu osobiście. Przygotuj się, że po złożeniu wymówienia, możesz zostać poproszony o niezwłoczne opuszczenie pracy. Upewnij się więc, że jesteś gotowy do wyjścia. Zbierz wszystkie informacje i kontakty, które mogą Ci się przydać w przyszłości – radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

fot. apops - Fotolia.com

Odejdź z pracy z klasą

Jak wiadomo, nie warto palić za sobą mostów. Nawet jeśli obrażenie Twojego szefa i współpracowników może wydawać się satysfakcjonujące w danym momencie, pamiętaj, że nie będziesz mógł tego cofnąć.


Pozytywne myślenie


Jeśli Twoja praca była naprawdę złym doświadczeniem, może być Ci ciężko szybko o niej zapomnieć. Postaraj się jednak nie ciągnąć tego bagażu ze sobą. W nowej pracy nie narzekaj na poprzedniego szefa. Współpracownicy mogą pomyśleć, że jesteś negatywnie nastawioną osobą. Powinieneś się cieszyć, przecież udało Ci się uciec z tamtej pracy. Skup się więc na nowych możliwościach i wyzwaniach.

oprac. : Monster Polska Monster Polska

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: