9 wskazówek dotyczących kreowania wizerunku
2015-08-24 00:40
Przeczytaj także: Jak się ubrać do pracy?
7. Dziel się doświadczeniem - zawsze i bezinteresownie
Już dawno minęły czasy, w których zdobytą wiedzę ludzie zachowywali dla siebie i strzegli jej, jak największego skarbu. Dzisiaj doświadczeniem się dzielimy.
Jeżeli zależy Ci na budowaniu pozytywnego wizerunku - pomagaj innym. Spotykaj się z ludźmi i mów o swojej drodze do sukcesu, udzielaj wskazówek oraz chętnie pomagaj w dopracowaniu ich pomysłów.
Nazywane jest to pięknym słowem - networking. Dzięki zastosowaniu się do powyższych wskazówek zyskasz nie tylko zaufanie drugiego człowieka, ale również wdzięczność oraz respekt. Stworzysz pozytywny oraz profesjonalny wizerunek swojej osoby.
8. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Twój wygląd stanowi 90% wizerunku. Powtórzę to jeszcze raz - dziewięćdziesiąt procent. Zapamiętaj to na zawsze. Za tym pięknym słowem - wygląd - kryje się schludność, czystość, odpowiednia fryzura oraz ubiór.
Profesjonaliści radzą, by w dobieraniu stroju zastosować się do trzech zasad: umiaru, stosowności oraz schludności. Strój, by wzmacniać wizerunek, powinien być dopasowany do rozmówcy. Oznacza to, że na spotkanie biznesowe z prezesem firmy przyodziewamy na siebie garnitur, nie jeansy. Warto również unikać zbytniej ekstrawagancji - dużym dekoltom, krótkim spódniczkom oraz jaskrawym kolorom mówimy stanowcze nie. Istnieją również proste błędy, których warto unikać, np. krótkie koszule do marynarki, białe lub kolorowe skarpetki do garnituru.
Ubranie powinno być zawsze czyste oraz wyprasowane. W końcu Twój ubiór świadczy o Tobie.
9. Akceptuj siebie takiego, jakim jesteś
Na koniec bardzo prosta z nazwy, ale czasem trudna do wprowadzenia w zycie wskazówka - pokochaj siebie. Osoby, które akceptują swoje wady oraz zalety, potrafią zachować zdrowy dystans do swojej osoby. Są bardziej rozluźnione oraz uśmiechnięte, a inni to widzą i czują. Podświadomie wysnuwają wniosek, że potrafisz być pewnym siebie i asertywny, znasz swoją wartość oraz jesteś osobą otwartą na innych.
Tworzenie własnego wizerunku to długie lata praktyki i permanentnego uczenia się, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Warto również pamiętać, że jest to tzw. syzyfowa praca - nigdy się nie kończy i zawsze wymaga zaangażowania i świadomości.
Przeczytaj także:
4 sposoby na personal branding CEO
1 2
oprac. : Olga Kowalczyk-Kustra / iHouse
Więcej na ten temat:
kreowanie wizerunku, budowanie wizerunku, wizerunek, wizerunek w pracy, wygląd pracownika
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)