Jak znaleźć dobrze płatną pracę?
2015-08-19 13:29
Jak znaleźć dobrze płatną pracę? © Rawpixel - Fotolia.com
Przeczytaj także: Jak dbać o rozwój zawodowy?
- Ucz się. Nigdy nie powinieneś przestać się uczyć, ale to nie oznacza powrotu do szkoły. W swojej obecnej pracy postaraj się stawiać sobie zadania, które poszerzą Twoje umiejętności i kompetencje. Podjęcie dodatkowych obowiązków i nowych wyzwań uatrakcyjni Cię jako przyszłego kandydata.
- Popracuj nad umiejętnościami miękkimi. Aby otrzymać dobrze płatną, kierowniczą posadę, nie wystarczy być technicznie dobrym w swojej pracy. Musisz także być dobry w komunikacji werbalnej i niewerbalnej, umieć pracować zespołowo oraz mieć reputację osoby, która potrafi zachować spokój w sytuacji stresowej.
- Zainwestuj w rozwój swojego zespołu. Nie chodzi tylko o rozwój własny. Powinieneś także popracować nad grupą, której liderem jesteś. Efekty, jakie osiąga cały zespół, odbijają się na Twojej karierze. Im lepiej im pójdzie – tym lepiej dla Ciebie. To świetna droga, aby otrzymać awans.
- Bądź cierpliwy. Jeśli dotychczas miałeś wiele posad, możesz dostać czerwoną kartkę od potencjalnego pracodawcy. Unikaj skakania z kwiatka na kwiatek. W pewnym momencie powinieneś dostać się do dobrej firmy i pokazać postępy. Jeśli kilka razy padłeś ofiarą redukcji zatrudnienia, powiedz o tym otwarcie, a na przyszłość unikaj firm, które borykają się z problemami finansowymi – podpowiada Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.
- Nawiązuj strategiczne kontakty. Szukając dobrze płatnej pracy zawsze należy wykorzystać swoje kontakty. Buduj swoją reputację w branży. Włączanie się w branżowe stowarzyszenia, przemawianie na konferencjach i prowadzenie bloga to świetne ścieżki, aby zademonstrować swoją ekspercką wiedzę i pozycjonować siebie jako lidera.
- Dokładnie sprawdź firmę przed rozmową kwalifikacyjną. To, że przed każdą rozmową należy zapoznać się z podstawowymi informacjami o firmie, do której aplikujemy, wie każdy. Natomiast gdy aplikujesz na stanowisko kierownicze, trzeba zrobić to pod trochę innym kątem. Nie możesz polegać tylko na danych znalezionych w Internecie. Poszukaj byłych pracowników, porozmawiaj z obecnymi – tylko tak dowiesz się naprawdę istotnych rzeczy. Zapytaj o atmosferę w pracy, kulturę firmy i jakie wartości wyznaje. Te same pytania zadaj podczas rozmowy kwalifikacyjnej i porównaj odpowiedzi. Mogą nie być takie same, ponieważ postrzeganie atmosfery często zależne jest od zajmowanego stanowiska. Zamiast tego, spróbuj wyłapać podobne motywy w odpowiedziach.
- Zadaj odpowiednie pytania. Poszukaj miejsca, w którym będziesz czuł się dobrze w dłuższej perspektywie czasu. Firmy zatrudniają na podstawie CV, a zwalniają na podstawie dopasowania.
oprac. : Monster Polska
Przeczytaj także
Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ
Komentarze (0)